اخباراخبار کانادا

مشکل رویه انتخاب مدارس در کانادا

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalreview رویه انتخاب مدارس در ایالات متحده در طول همه گیری رونق گرفت و در سال 2023 همچنان ادامه پیدا کرد. به همین دلیل تمام ایالت ها برنامه هایی را تدوین کردند که به والدین در این زمینه قدرت انتخاب می دهند. اما متاسفانه در کانادا داستان متفاوت است و هیچ پیشرفتی در این زمینه دیده نمی شود. درواقع هدف اصلی چنین رویکردی شکستن انحصار مدارس دولتی است.

به عنوان مثال دولت استانی در بریتیش کلمبیا، به خانواده ‌ها کمک می ‌کند تا به مدارس خصوصی دسترسی داشته باشند و تقریبا بین 35 تا 50 درصد هزینه تحصیل این دانش آموزان در مدارس خصوصی را تامین می کند. نتایج یک تحقیق که توسط محققان دانشگاه سایمون فریزر انجام شد، نشان می دهد که عملکرد دانش آموزان مدارس خصوصی، بهتر از عملکرد دانش آموزان مدارس دولتی است.

در ادامه گزارش nationalreview آمده است:

آنها به این نتیجه رسیدند که این عملکرد بهتر، ارتباط ملموسی با سطح مالی و سواد خانواده های دانش آموزان شاغل به تحصیل در مدارس خصوصی ندارد. زیرا وضعیت مالی اکثر دانش آموزان مدارس خصوصی که آنها مورد بررسی قرار دادند، شبیه وضعیت مالی همتایان خود در مدارس دولتی بود.

گاهی اوقات والدین دانش آموزان، مدارس خصوصی را نه به دلیل عملکرد آموزشی بهتر، بلکه به دلیل تمرکز بیشتر این مدارس روی حوزه هایی مانند ورزش، موسیقی یا مذهب انتخاب می کنند.

این نشان می دهد که والدین دانش آموزان باید همواره حق انتخاب محل تحصیل فرزند خود را داشته باشند. زیرا تجربه ثابت کرده که رقابت بهتر از انحصار است و تنوع بهتر از یکپارچگی است.

در کانادا نیز پیامد های سوء مدیریت سیاسی، مشکل اتحادیه های معلمان و بوروکرات های آموزشی، نشان می دهند که زمان تغییر فرا رسیده است و تنها نمی توان با تکیه صرف بر آموزش دولتی، آینده ایی روشن را برای کودکان این مرز و بوم متصور بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید