اخباراخبار کانادا

مشکل آفرینی افراد بی خانمان در ساختمان های متروکه دانشگاه ها

به گزارش ایران جوان و به نقل از cbc آتش نشانان همیلتونی سپتامبر گذشته مردی 20 ساله را در داخل ساختمانی در حال سوختن پیدا کردند، و متاسفانه این مرد جوان مدت کوتاهی پس از رسیدن به بیمارستان، درگذشت.

این ساختمان متروکه که درب آن تخته شده بود، متعلق به دانشگاه مک مستر است و بخشی از یک مجموعه ساختمانی است که بین خیابان ‌های دیلوود و فورسایت قرار دارند و گویا قرار بوده به ساختمان های آموزشی جدیدی تبدیل شوند.

گلن دی کایر مدیر امنیت منطقه مک مستر و رئیس پلیس سابق، قبلا گفته بود که افراد بی خانمان با وجود تخته شدن ورودی این ساختمان ها و حصارکشی اطراف آنها، حتی با وجود اینکه نیروهای امنیتی به طور منظم در این منطقه گشت می‌زنند، باز هم وارد این ساختمان ها می شوند.

اما گویا این تنها اتفاق تلخی نیست که در این منطقه رخ داده است. زیرا براساس اطلاعاتی که به دست سی ‌بی ‌سی همیلتون رسیده است، مرد دیگری در همین ساختمان ها تنها 18 روز قبل از این اتفاق، در اثر آتش سوزی جان خود را از دست داده است.

این گزارش ها و ده ها گزارش مشابه نشان می دهند که قانونگذاران و حامیان افراد بی خانمان باید به خود بیایند و آستین ها را برای حل مشکل این افراد بالا بزنند، تا دیگر شاهد این گونه وقایع تلخ نباشیم. این مهم تنها در صورت افزایش بودجه خدمات بهداشتی روانی و مسکن، ممکن است.

در ادامه گزارش cbc آمده است:

سندی شاو عضو پارلمان استانی همیلتون وست – انکاستر درباره این اتفاق گفت: «این اتفاق تنها نمونه ای از افرادی است که هر روز به بی دلیل بی خانمانی در خیابان های ما می میرند. این افراد باید کجا بروند؟ کجا باید بخوابند؟ یک فرد 20 ساله هنوز یک بچه به شمار می آید. جامعه ما را چه شده است که یک بچه باید چنین سرنوشت تلخی پیدا کند؟».

شواهد نشان می دهند که عامل آتش سوزی، روزنامه ها و مجلاتی بوده اند که این فرد جمع آوری کرده است؛ احتمال می رود که او این کاغذها را برای گرم کردن خود آتش می زده است که گویا آتش از کنترلش خارج شده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید