اخباراخبار کانادا

مشتریان کاستکو را به والمارت ترجیح می دهند

به نقل از businessinsider: کاستکو در رتبه بندی رضایت مشتری در میان خرده فروشان کالاهای عمومی در صدر قرار گرفت و والمارت رتبه آخر را به خود اختصاص داد.

این نتایج مربوط به یک نظرسنجی سالانه است که در آن 36 هزار مشتری شرکت کردند، در نهایت امتیاز هر کدام از شرکت ها براساس یک معیار 100 امتیازی دسته بندی شد.

در این مطالعه معیارهای مختلفی در زمینه رضایت مشتریان مورد بررسی قرار گرفتند که برخی از آنها عبارتند از: ساعات کاری مناسب فروشگاه، انجام دقیق سفارش‌ های تحویلی، تنوع کالا، چیدمان مناسب کالاها در فروشگاه، تمیزی محیط فروشگاه و غیره.

براساس نتایج این نظرسنجی و نظرسنجی های مشابه در سال های گذشته، شرایط تمامی خرده فروشان در دسته کالاهای عمومی سال به سال در زمینه ارائه اپلیکیشن های به روز تلفن های همراه و فرآیندهای تحویل سفارش آنلاین بهتر شده است. در حالی که برخلاف این، عملکرد تمام خرده فروشان در زمینه ارائه خدمات مشتری، در دسترس بودن موجودی و سرعت پرداخت، سال به سال رو به وخامت گذاشته است.

نتایج این نظرسنجی در نوع خود جالب توجه است، اما چرا کاستکو مقام اول و والمارت مقام آخر را به خود اختصاص داده اند.

زیرا در کتابچه راهنمای پرسنل کاستکو آمده است که خدمات برتر به مشتریان در رده اول اهمیت قرار دارد و تمام پرسنل فروشگاه باید با لبخند از مشتریان خود استقبال کنند.

از طرف دیگر تصمیم والمارت برای افزایش اتکای خود به فن آوری تسویه حساب شخصی، به طور فزاینده ای باعث بروز خشم خریداران شده است؛ زیرا والمارت براساس این استراتژی تعداد پرسنل فروشگاه های خود را به شدت کاهش داده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید