اخباراخبار کانادا

مستاجر تورنتویی مشکلی برای یافتن هم اتاقی برای اتاق اشتراکی نداشت! 

فردی در تورنتو که به دنبال هم اتاقی برای اتاق اشتراکی اش با اجاره ماهی 1050 دلار بود، تنها ظرف دو یا سه روز جای خالی را پر کرد. این نشاندهنده کمبود شدید مسکن اجاره ای در کانادا می باشد. 

گلن باتیستا (فیلیپینی) اتاق خود در یک تاون هاوس در دان تاون تورنتو را در فیسبوک تبلیغ کرد. او اوایل ماه اپریل با یک هم اتاقی دیگر که هم اکنون به آلبرتا نقل مکان کرده، آن را اجاره کرده بود. این اتاق در آگهی اجاره به عنوان خواب مستر با کمد اشتراکی، دستشویی با دو سینک، بالکنی و دیوایدر برای ایجاد حریم خصوصی توصیف شده بود. 

باتیستا می گوید: پیدا کردن هم اتاقی دشوار است. به خصوص که من صبح ها کار می کنم و هم اتاقی سابق من در رستوران کار می کرد و 2 یا 3 صبح به خانه می آمد. 

در حالی که محل کار تمام وقت باتیستا به عنوان یک تحلیلگر تجاری در نورث یورک قرار دارد، اما خانه جدید به محل کار دوم و نیمه وقت او در آخر هفته ها به عنوان سرور و بارمن، نزدیک است.  

نیموی لوئیس، استادیار برنامه ریزی شهری و منطقه ای در دانشگاه متروپولیتن تورنتو، گفت که این اتفاق باید به عنوان یک زنگ خطر باشد.  

طبق گزارش ماه جولای شرکت تحقیقات املاک  Urbanation، بازار اجاره در تورنتو طی دو سال گذشته به ‌طور پیوسته افزایش یافته است. هم اکنون اجاره بها به بالاترین سطح خود در 22 سال اخیر رسیده است و جمعیت با سرعتی بی ‌سابقه افزایش می‌ یابد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید