اخباراخبار جهان

مرگ پرستاری که بدون ماسک از بیماران کوویدی مراقبت کرد!

دنیل دی سنسو، 33 ساله اهل فلوریدا پس از کار بدون ماسک با بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان، در خانه اش جان باخت. او چند هفته پس از کار بدون پوشش محافظت شخصی در بخش ICU بیمارستان عمومی Palemetto، علائم ابتلا به کووید-19 را بروز داد. 

همسرش دیوید پنجشنبه گذشته، پس از اینکه دنیل خود را در قرنطینه قرار داد،  او را در اتاق نشیمن مرده پیدا کرد. دیوید می گوید کارکنان بیمارستان تجهیزات و پوشش محافظت مناسب را به همسرش نداده و سبب بیماری و مرگ او شدند. 

داده های جدید نشان می دهد 10 تا 20 درصد از مبتلایان کروناویروس در ایالات متحده را کارکنان مراقبت های بهداشتی تشکیل می دهند. 

دنیل 23 مارچ آزمایش کووید-19 را انجام داد، اما نتیجه قعطی نبود، بنابراین خود را در اتاق نشیمن قرنطینه کرد و به بیمارستان بازنگشت. دو روز بعد علائم بیماری شدید نمایان شد. اما بیمارستان با او تماس گرفت و پرسید آیا می تواند در محل کار حاضر شود یا خیر. متاسفانه تب و سرفه دنیل شدیدتر شد، تا اینکه دیوید صبح پنجشنبه او را مرده یافت. 

دیوید از در دسترس نبودن ماسک و پوشش محافظ برای همسرش و سایر کارکنان بیمارستان خشمگین است و معتقد است اگر دنیل مجبور نمی شد بدون ماسک کار کند، حالا در کنار او و فرزند چهار ساله شان بود. 

بیمارستان عمومی پالمتو در مورد مرگ پرستاران اظهار نظری نکرده، اما می گوید مطابق دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، تجهیزات حفاظت فردی مناسب به پرستاران داده می شود.

.

سخنگوی بیمارستان گفت کلیه پرسنل در بدو ورود به بیمارستان تحت کنترل دمای بدن قرار می گیرند و در حین مراقبت از بیمار از ماسک استفاده می کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید