اخباراخبار کانادا

مرگ مرد 60 ساله بریتیش کلمبیایی در انتظار رسیدن آمبولانس 

تام زلزنیک، شهردار  Nakusp  در بریتیش کلمبیا، سوگوار دوست نزدیک خود است که در اثر حمله قلبی در حالی که منتظر آمبولانس بود، جان باخت. به گفته او این مرد 60 ساله – که به دلیل حفظ حریم خصوصی نامش فاش نشده است – 29 ژانویه در خانه اش که چند بلوک دورتر از نزدیک ترین بیمارستان واقع شده، درگذشت. 

همسر متوفی و همسایگان با 911 تماس گرفته و تقاضای آمبولانس کردند اما به آنها گفته شد باید منتظر بمانند زیرا در حال حاضر آمبولانسی در ناکوسپ وجود ندارد و آمبولانس از Castlegar در حدود 146 کیلومتری جنوب ناکوسپ،اعزام خواهد شد.

خدمات اورژانس بریتیش کلمبیا، درخواست مصاحبه با CBC را رد کرد، اما سخنگوی سازمان در بیانیه کتبی اعلام کرد 45 دقیقه بعد از اولین تماس با 911، به امدادگران اطلاع داده شد که بیمار توسط افراد تماس گیرنده در راه بیمارستان است و به آمبولانس نیاز نیست. به اذعان خدمات اورژانس، آمبولانس در آن زمان هنوز یک ساعت با ناکوسپ فاصله داشت. 

زلزنیک مرگ دوست اش را یک حادثه غم انگیز توصیف کرد و گفت اگر آمبولانس برای انتقال او زودتر در دسترس قرار می گرفت، می توانست نجات پیدا کند. 

مرگ بیماران به دلیل طولانی بودن زمان انتظار برای آمبولانس، اتفاقی تکراری در سراسر کشور است. آگوست گذشته، مردی 84 ساله در اشکرافت – بریتیش کلمبیا، پس از بیش از 30 دقیقه انتظار برای رسیدن آمبولانس، جان خود را در اثر سکته قلبی از دست داد. 

به گفته زلزنیک، نوامبر گذشته خدمات اورژانس بریتیش کلمبیا، سرویس آمبولانس 24 ساعته/7 روز هفته را در ناکوسپ راه اندازی کرد، اما همچنان کاستی های زیادی وجود دارد و در صورت بیماری امدادگران، عملا آمبولانس از سرویس خارج می شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید