اخباراخبار جهان

مرگ مرد اهل فلوریدا در اثر ابتلا به عفونت مغز خوار ناشی از شستشوی سینوس ها

به نقل از foxnews: مردی در جنوب فلوریدا ماه گذشته پس از اینکه از آب لوله کشی برای شستشوی سینوس ها استفاده کرد، بر اثر عفونت مغزی جان خود را از دست داد.

این مرد در 20 فوریه، یعنی سه روز قبل از اینکه اداره بهداشت این شهرستان هشدار عمومی در مورد عفونت صادر کند، درگذشت.

اداره بهداشت شهرستان شارلوت در 23 فوریه اعلامیه ای را در مورد وجود آمیب مغزخوار نگلیریا فاولری منتشر کرد، در این گزارش اعلام شد که این عفونت بسیار نادر است و تنها زمانی رخ می دهد که آب آلوده به آمیب از طریق بینی وارد مغز شود و در صورت نوشیدن آب لوله کشی هیچ مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد.

.

آمیب باعث عفونت مغز می شود، عفونتی که خیلی سریع فرد را از بین می برد و هیچ درمان شناخته شده ای برای آن وجود ندارد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) این اولین مورد در فلوریدا است که در آن یک فرد از طریق آب لوله‌کشی آلوده می‌ شود.

به گفته CDC این عفونت بیش از 97 درصد از افرادی را که به آن مبتلا می شوند، می کشد. از 154 نفری که در فاصله بین سال های 1962 تا 2021 به این عفونت دچار شده اند، تنها چهار بیمار توانسته اند از آن جان سالم به در ببرند.

تابستان گذشته کالب زیگلباوئر 13 ساله در حین شنا در پارک ساحلی پورت شارلوت در شارلوت فلوریدا به آمیب مغزخوار مبتلا شد.

اگرچه مورد او توسط CDC به عنوان عفونت آمیب مغزخوار نگلیریا فاولری تایید نشده، اما همچنان تیم پزشکی او بر این باورند که او به این عفونت مبتلا شده است. البته خوشبختانه او هنوز زنده است و در مسیر بهبودی قرار دارد.

به گفته CDC آمیب معمولا در آب های گرم و شیرین مانند دریاچه ها، رودخانه ها و چشمه های آب گرم زندگی می کند. درضمن این آمیب ها در رسوبات کف دریاچه ‌ها، برکه‌ ها و رودخانه‌ ها نیز زندگی می ‌کنند. به همین دلیل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به افراد توصیه می کند که از دستکاری خاک آب های شیرین و گرم کم عمق خودداری کنند.

احتمال اینکه آمیب مغزخوار نگلیریا فاولری در استخرهای شنا، پارک های آبی، پارک‌ های موج‌ سواری یا مکان ‌های تفریحی دیگر یافت شود بسیار پایین است و تنها در صورتی این احتمال وجود دارد که این مکان ها به درستی نگهداری نشوند و یا با مقادیر مناسب کلر ضدعفونی نشوند.

.

 

در ایالات متحده بیشترین موارد ابتلا به این عفونت در ایالت های جنوبی تگزاس و فلوریدا در هنگام شنا رخ داده است.

اداره بهداشت شارلوت پس از مرگ این مرد اعلام کرد که همچنان به بررسی چگونگی وقوع این اتفاق ادامه خواهد داد و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

این اداره در اعلامیه ای که صادر کرده به ساکنان شارلوت هشدار داده است که باید در هنگام حمام کردن، دوش گرفتن، شستن صورت، شنا کردن، پریدن در آب و بازی با شیلنگ آب پاش، هوشیار باشند تا مبادا آب از بینی آنها بالا برود درضمن به شهروندان توصیه می کند استخرهای پلاستیکی را ضدعفونی کنند.

.

 

براساس این اعلامیه محلول ‌های شستشوی سینوس همیشه باید با آب مقطر یا استریل تهیه شوند. در صورت عدم دسترسی به آب مقطر، باید آب لوله ‌کشی حداقل به مدت یک دقیقه جوشانده شده و سپس خنک شود.

در انتهای این اعلامیه از ساکنان این منطقه خواسته شده است در صورت بروز هر یک از علائم زیر پس از شنا در دریاچه ها یا رودخانه های گرم یا بالا آمدن آب از بینی، فورا به مراکز پزشکی مراجعه کنند: سردرد، تب، حالت تهوع، گیجی و بی قراری، استفراغ، سفتی گردن، تشنج، از دست دادن تعادل بدن و توهم.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید