اخباراخبار کانادا

مرگ زن جوان به دلیل کوتاهی سیستم بهداشت روان! 

کانادا- والدین زن اهل دارتموث – نووا اسکوشیا، می گویند دخترشان پس از اینکه یک کلینیک سلامت روان از پذیرفتن وی خودداری کرد، فوت کرد و آنها می خواهند بدانند چرا دریافت کمک برای دخترشان اینقدر سخت بود؟ 

یولیا آندریچوک، 32 ساله، در ماه نوامبر در نزدیکی کتابخانه وودلاون – پس از لغو قرار ملاقاتش در کلینیک- یخ زد و جان باخت.

مایکل آندریچوک، پدر یولیا، به CBC گفت: مرگ دخترمان به دلیل کوتاهی سیستم سلامت روان است.

مایکل و همسرش، ایرینا، می‌ گویند دخترشان در سال‌ های اخیر برای دسترسی به مراقبت‌ های بهداشت روان با مشکل مواجه شده بود و آنها کمبود کارکنان بهداشتی را مقصر می دانند. 

.
خانواده آندریچوک در سال 2000 از لتونی به کانادا نقل مکان کردند. والدین اش او را زنی زیبا و باهوش توصیف می کنند که به نویسندگی، نقاشی و ماهیگیری علاقمند بود و در سال آخر رشته روانشناسی در دانشگاه دالهاوسی تحصیل می کرد. 

متاسفانه یولیا از سال 2020 به افسردگی دچار شد. اما کمک گرفتن برای دخترشان آنچنان چالش برانگیز بود که خانواده نامه ای برای وزیر وقت بهداشت و درمان ارسال کردند. یولیا طی سه سال قبل از مرگ سه بار در بیمارستان بستری شد. 

در دومین نوبت بستری در سال 2021، یولیا بدون نظارت رها شد و توانست بیمارستان را ترک کند. او ساعت 4 صبح روز بعد، بدون کفش، در خانه حاضر شد. یولیا پس از تعطیلات آخر هفته به بیمارستان بازگردانده شد، اما شنید که تخت او توسط یک بیمار دیگر اشغال شده است. 

هنگامی که یولیا بالاخره تحت درمان اساسی قرار گرفت، سلامت روانی او بهبود یافت. چند هفته قبل از مرگ، یولیا برای درخواست کمک به بیمارستان رفت و سه روز منتظر ملاقات با پزشک متخصص ماند. اما بیمارستان یولیا را مرخص کرد. یولیا دو هفته بعد برای قرار ملاقات به کلینیک سلامت روان دارتموث رفت، اما به او گفته شد که قرار لغو شده است. او اواخر همان شب درگذشت. 

دانا پولسیفر، مدیر ارشد برنامه سلامت روان و اعتیاد در Nova Scotia Health، می گوید به دلیل قوانین حفظ حریم خصوصی نمی ‌تواند درباره  پرونده  اظهار نظر کند، اما اذعان کرد که سیستم مراقبت های بهداشتی در سال های اخیر به دلیل کمبود نیروی کار مختل شده است. 

دکتر اندرو هریس، مدیر ارشد سازمان سلامت روان و اعتیاد می گوید که مقامات بهداشتی اخیرا در جذب متخصصان بهداشت روان موفقیت هایی کسب کرده و چندین روانپزشک را استخدام کرده اند تا در جوامع محروم استان شروع به کار نمایند.

.

با این حال، سطح فعلی خدمات هنوز از نظر آندریوچوک ها کافی نیست و می گویند اگر دخترشان مراقبت به موقع و کافی دریافت کرده بود، امروز اینجا بود!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید