اخباراخبار کانادا

مرگ دختربچه 4 ساله، بانی الزامی شدن شرکت قضات انتاریو در دوره آموزشی! 

انتاریو- جنیفر کاگان، هنگام صحبت درباره دخترش کایرا اشک هایش را پاک می کند. جسد کایرا کاگان فوریه 2020 کنار جسد پدرش رابین براون، در پایین صخره ای در منطقه حفاظت شده میلتون- انتاریو پیدا شد. علت مرگ آنها، قتل/خودکشی اعلام شد. 

جنیفر که سال ‌ها بر سر حضانت کایرا با پدر کایرا درگیر بود، مصمم بود از این تراژدی برای اصلاح قوانین قضایی مرتبط با خشونت خانگی استفاده کند. جنیفر و فیلیپ ویاتر (پدر ناتنی کایرا) سال ها برای وادار کردن قانونگذاران برای ایجاد تغییرات مثبت تلاش کردند. این تلاش ها منجر به تصویب قوانین فدرال و استانی جدید به نام کایرا شده تا از تکرار اینگونه اتفاقات دردناک برای کودکان دیگر جلوگیری شود. 

جنیفر و رابین بر سر حضانت کایرا به دادگاه رفتند. در مجموع 10 قاضی مختلف درگیر شده و 53 حکم علیه براون به دلیل رفتار خشونت آمیز و غیرقابل پیش بینی او صادر شد. او جنیفر را مورد آزار جنسی و ضرب و شتم قرار می داد. اما قضات پرونده در مجاز دانستن دسترسی رابین به دخترشان، این موضوع را در نظر نگرفتند. 

کاگان می گوید: وقتی یک زن در معرض خطر است، بچه ها نیز در خطر می باشند. 

در آخرین آخر هفته زندگی کایرا، دادگاه جنیفر را مجبور کرد علیرغم رفتار خشونت آمیز رابین،  دخترشان را برای ملاقات آخر هفته‌ به او تحویل بدهد. اما کایرا بعد از آن هرگز زنده دیده نشد. 

مجلس قانونگذاری انتاریو، هفته گذشته لایحه ای را تصویب کرد که قضات استانی را ملزم به دریافت آموزش هایی در مورد خشونت شریک جنسی، می نماید. 

طبق گزارش اداره آمار کانادا، خشونت خانگی طی هفت سال گذشته افزایش یافته است. طبق داده های پلیس، در سال 2021 تعداد 788 نفر توسط شریک زندگی و 154 نفر توسط یکی از اعضای خانواده به قتل رسیدند. شصت درصد از قربانیان زنان و دختران بودند. 

پس از مرگ دلخراش کایرا، دولت فدرال نیز دست به کار شد و قانونی را تصویب کرد که کلیه قضات فدرال را ملزم به شرکت در همان دوره های آموزشی می نماید. 

هنگامی که دوستان و بستگان در یک روز سرد فوریه 2020 برای خداحافظی ابدی با کایرای کوچک گرد هم آمدند، جنیفر قسمت هایی از دو کتاب مورد علاقه دخترش را خواند و به او قول داد که هرگز فراموش اش نخواهد کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید