اخباراخبار کانادا

مرد چینی جایزه بزرگ لاتاری را از زن و بچه اش مخفی کرد

مردی در جنوب چین که برنده جایزه ۲۱۹ میلیون یوانی (29.9 میلیون دلاری) بخت آزمایی جک پات شده است، تصمیم گرفته جایزه اش را از همسر و فرزندش مخفی نگه دارد؛ او می گوید نگران این است که این جایزه باعث تنبلی آنها شود.

براساس گزارش‌ ها این مرد که فقط خود را آقای لی معرفی کرده است، به تنهایی به دفتر قرعه کشی در نانینگ در منطقه جنوبی گوانگشی مراجعه کرده تا جایزه خود را دریافت کند. او در این مراسم یک لباس زرد روشن به تن داشته و تمام صورتش را پوشانده بود تا در عکس ‌های مراسم، چهره اش پیدا نباشد.

او هفته گذشته در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرده بود: «من به همسر و فرزندم اطلاع ندادم که این جایزه را برنده شده ام. زیرا می ترسم آنها بیش از حد از خود راضی شوند و در آینده دیگر برای زندگی و کار تلاش نکنند».

پس از کسر مالیات این جایزه، حدود 171.6 میلیون یوان به او تعلق گرفت که پنج میلیون آن را به امور خیریه اهدا کرد. او گفت که تصمیم نگرفته با بقیه پولش چه می خواهد بکند.

لی این بلیط برنده را از یک مغازه در شهر کوچک 120 هزار نفری لیتانگ خریداری کرد. او بعد از اینکه متوجه شد در این قرعه کشی برنده شده است، به دفتر مرکزی قرعه کشی رفت و بلیت برنده خود را ارائه کرد.

هدف دولت مرکزی چین از برگزاری چنین قرعه کشی هایی، جمع آوری پول برای اقدامات رفاهی و توسعه ورزش است. در قرعه کشی این بخت آزمایی که در گوانگشی برگزار می شود ۶ عدد از روی توپ های قرمز و یک عدد از روی توپ آبی انتخاب می شود. این مرد گفت که اعداد برنده او اعدادی بوده اند که سال ها با آنها بازی کرده است؛ یعنی اعداد 2، 15، 19، 26، 27، 29 و 2.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید