اخباراخبار کانادا

مرد تورنتویی قربانی بی توجهی بیمارستان شد

والتر فروبریچ دو هفته تمام رنج کشید و تلاش کرد کمک بگیرد. اما با وجود اینکه این مرد تورنتونی ده روز قبل از مرگش سه بار به مرکز بهداشت سنت جوزف مراجعه کرده بود، به دلیل عدم درمان و رسیدگی متاسفانه درگذشت.

جان رومانلی دوست قدیمی فروبریچ با ناراحتی می‌گوید: «آنها می‌توانستند کارهای بیشتری برای او انجام دهند و مشکلات جسمی او را مورد بررسی قرار دهند، اما او را با همان حال نزار به خانه فرستادند».

رومانلی سه هفته قبل از فوت فروبریچ، او را برای آخرین بار دید، او گفت فروبریچ وزن زیادی از دست داده بود و از درد شدید شکمی شکایت داشت.

چند روز بعد فروبریچ 45 ساله به بیمارستان می رود. دوستانش ادعا می‌کنند که پزشکان و پرسنل بیمارستان بدون توجه به وضعیت وخیم فروبریچ، از بستری کردن او سر باز زده اند و او را با مقداری آنتی بیوتیک به خانه فرستاده اند.

اما درد فروبریچ  همچنان ادامه پیدا می کند. او چند روز بعد با درد شدیدتر دوباره به بیمارستان مراجعه می کند. دوستانش ادعا کرده اند که این بار نیز پرسنل بیمارستان به او توجهی نمی کنند و او را دوباره به خانه می فرستند.

چند روز بعد دوستانش او را مرده داخل آپارتمانش پیدا می کنند و این سومین و آخرین باری است که او را به بیمارستان می برند.

رومانلی با نارحتی گفت: « او قربانی بی توجهی شد. فروبریچ مرد کم حرف و ساکتی بود و چون نتوانست با صدای بلند دردش را فریاد بزند، او را به خانه فرستادند تا بمیرد».

بعدازظهر روز شنبه دوستان فروبریچ در تجمعی با به دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «عدالت برای والتر» و «فرستادن به خانه برای مردن» نا امیدی خود را ابراز کردند.

حال سوال این است که سیستم بهداشتی و درمانی چه وظیفه ای در قبال بیماران دارد؟ آیا وظیفه آنها تنها دست به سر کردن بیماران است؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید