اخباراخبار کانادا

مرد بریتیش کلمبیایی بابت جراحت ناشی از واکسن کووید خسارت می گیرد

بریتیش کلمبیا – راس وایتمن طی سال گذشته و پس از دچار شدن به فلج نسبی، تمرکز خود را بر روی موفقیت های کوچک  قرار داده است – از جمله بالا رفتن از پله ها بدون کمک تا پیاده روی انفرادی در اطراف خانه اش در بریتیش کلمبیا. 

اما بزرگ‌ ترین پیروزی او در قالب ایمیلی بود که از سوی سازمان حمایت از آسیب های واکسن کانادا دریافت کرد. این ایمیل تایید کرد که وضعیت او ناشی از واکسن کووید-19 آکسفورد- آسترازنکا بوده است.

وایتمن تنها چند روز پس از دریافت اولین و تنها دوز واکسن، به سندرم گیلن باره (GBS) مبتلا شد، یک بیماری نادر که بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد. این بیماری می تواند باعث فلج، ضعف عضلانی و حتی مرگ شود. وایتمن، هنوز در بازوها و پاهای خود محدودیت حرکتی قابل توجهی دارد. 

بر اساس داده‌ های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های بریتیش کلمبیا و همچنین وزارت بهداشت کانادا، موارد تشخیص GBS به دنبال واکسیناسیون کووید-19 بسیار نادر و تقریبا یک مورد در 700 هزار نفر است. طبق گزارش ها از دسامبر 2020 به این سو 10 مورد بستری با GBS طی 30 روز پس از دریافت واکسن کووید-19، ثبت شده است. چهار گزارش مربوط به واکسن آسترازنکا، پنج مورد مربوط به واکسن فایزر و یک مورد مربوط به واکسن مدرنا. 

نامه ‌ای که وایتمن دریافت کرد، او را به یکی از معدود کانادایی ‌هایی تبدیل می ‌کند که برای دریافت مزایای آسیب ناشی از واکسن کووید-19 تایید شده اند. تحت این برنامه حداکثر مبلغ پرداختی 284 هزار دلار است، اما وایتمن می گوید که واجد شرایط دریافت کل این مبلغ نیست. وی در عین حال واجد شرایط دریافت جایگزین درآمد تا سقف 90 هزار دلار در سال می باشد. 

وایتمن که قبل از تشخیص بیماری خود به عنوان خلبان و مشاور املاک کار می کرد، سال گذشته قادر به کار کردن نبود. اما سخت ترین چیز این است که نمی تواند با فرزندانش در حیاط بیسبال بازی کند. 

علیرغم تایید پرداخت خسارت جراحت ناشی از واکسن، او می ‌گوید که این پرداخت خسارت فیزیکی، عاطفی و مالی که یک سال گذشته متحمل شده است را جبران نمی کند. 

وایتمن می گوید تعدادی از علائم او، از جمله از دست رفتن حس در پاها و اختلالات بینایی، در ارزیابی پزشکی برای مزایای آسیب ناشی از واکسن در نظر گرفته نشده اند و به همین دلیل قصد دارد اعتراض خود را به هیئت بازبینی پزشکی ارائه نماید. او به همین منظور به دنبال دریافت مشاوره حقوقی است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید