اخباراخبار کانادا

مرد انتاریویی: بازداشت در 18 سالگی بابت ماری جوانا زندگی ام را بر باد داد!

انتاریو- کریس اونیل، از استیتزویل، می گوید به دلیل سوء سابقه کیفری بابت همراه داشتن ماری جوانا، شغل اش را از دست داده است.

اونیل هم اکنون 51 ساله، در 18 سالگی به جرم استعمال ماری جوانا تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. وی می گوید دولت فدرال هیچ کمکی برای تعلیق سوء سابقه کیفری، نکرده است. او که به عنوان مدیر عملیات یا operation manager در یک شرکت تحت نظر دولت فدرال کار می کرد، موفق به کسب عدم سوء پیشینه نشد و شغل اش را از دست داده است.

این مرد متاهل و پدر سه فرزند می گوید پس از اینکه کسب و کارش را به دلیل تاثیرات اقتصادی پاندمی از دست داد، از یافتن شغل ثابت در یک شرکت دولتی راضی بود. اما بی کار شده است. او می افزاید: من هم وام مسکن، قسط اتومبیل و مخارج دیگر دارم. از دست دادن شغل درآمد خانوار ما را به نصف کاهش داده است.

اونیل کارفرمایش را مقصر نمی داند و در عوض دولت جاستین ترودو را مقصر قلمداد می کند زیرا برخلاف وعده دولت، موفق به تعلیق سوء سابقه کیفری نشده است.

دولت ترودو، امکان تعلیق سوء سابقه کیفری را تنها برای افرادی فراهم کرده که بتوانند ثابت کنند محکومیت آنها در اصل به دلیل همراه داشتن ماری جوانا بوده است. اما در سوابق اونیل تنها به همراه داشتن یک ماده مخدر غیرقانونی اشاره شده است. اونیل می گوید: مشخصا کانابیس (ماری جوانا) ذکر نشده است. برای دسترسی به سوابق دادگاه تلاش کردم، ولی گفتند این سوابق دیگر موجود نیست و تنها برای 30 سال بایگانی می شود.

مواردی مانند اونیل، ناکارآمد بودن روند تعلیق سوء سابقه کیفری در کانادا را نشان می دهد. از 972 درخواست دریافت شده توسط دولت، 335 مورد به دلیل مسائل فنی مشابه مورد اونیل، رد شده اند.

رویکرد دولت ترودو مشخصا از رویکرد دولت جو بایدن متفاوت است. بایدن به دولت فدرال آمریکا دستور داد بطور فعالانه و بدون نیاز به ارائه درخواست، کلیه محکومیت های مرتبط با ماری جوانا را تعلیق کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید