اخباراخبار جهان

مردی پس از 17 سال حبس غیر قانونی، از پلیس به جرم تهدید به اعتراف اجباری شکایت کرد

دانیل رودریگز 17 سال را به دلیل قتل خوزه جونیتو هرناندز در سال 1991 پشت میله های زندان گذراند. رودریگز می گوید در آن زمان رینالدو گوارا، کارآگاه سابق اداره پلیس شیکاگو او را مورد آزار و اذیت جسمی قرار داده و مجبور به اعتراف اجباری کرده است.

سوفیل آچرسون قاضی شهرستان کوک، محکومیت رودریگز را به دلیل طرح شکایت او از گوارا مبنی بر سوء رفتار و اجبار به اعتراف دروغین، لغو کرد.

رودریگز اخیرا شکایتی را برعلیه پلیس شیکاگو، گوارا و کارآگاهانی که در آن زمان درگیر پرونده او بودند، تنظیم کرده است. آناند سوامیناتان وکیل رودریگز گفت: «بیش از دهها پرونده قضایی برعلیه کاراگاه گوارا و همکارانش در پلیس شیکاگو در دادگاه فدرال در جریان است».

رودریگز تمام این سال ها ابراز بی گناهی کرده و همیشه ادعا کرده بود که رینالدو گوارا کاراگاه سابق اداره پلیس شیکاگو، با آزار و اذیت فیزیکی او را مجبور به اعتراف دروغین کرده است. او گفت: «هر روز به این امید از خواب بیدار می شدم که در سلولم باز شود و آنها به من بگویند اشتباه کردیم و تو آزاد هستی اما هرگز این اتفاق نیفتاد».

بنابر گزارش ‌ها، این بیست و یکمین پرونده رسوایی کاراگاه گوارا است. پروندهای قبلی گوارا نقش مهمی در رای قاضی آچرسون مبنی بر بی گناهی رودریگز داشته اند. 

رودریگز در آوریل 2022 از زندان آزاد شد و از دادگاه گواهی بی گناهی دریافت کرد. او روز دوشنبه در حالی که در کنار اعضای خانواده و دوستانش ایستاده بود گفت: «خانواده و دخترانم تمام این سال از نعمت پدر بی بهره بودند؛ همسرم از نعمت شوهر بی بهره بود، با این وجود هرگز مرا تنها نگذاشت و تمام مدتی که در حبس بودم به من قوت قلب می داد».

به عقیده وکلای رودریگز، تاکنون میلیون ها دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی صرف بررسی پرونده های بی شمار گوارا شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید