اخباراخبار جهان

مردی پس از تزریق انسولین توسط همسر دیابتی اش جان خود را از دست داد

فرانسه – اختلاف نظر بر سر اینکه افت قند خون چه معنایی دارد، باعث شد همسر مرد فرانسوی به او انسولین تزریق کند و سبب مرگ وی بشود. 

به گزارش  Ouest-France، این مرد 28 جولای بیهوش پیدا شد و کمتر از دو هفته بعد درگذشت. با ادامه تحقیقات، همسر این مرد به اتهام قتل بازداشت شد. 

همسر 59 ساله متوفی به پلیس گفت که روز قبل از بیمار شدن شوهرش با اطلاع او به وی انسولین تزریق کرده بود تا به او نشان بدهد افت قند خون چه احساسی دارد. ظاهر همسرش (نیکلاس هایتز) مدعی بود دیابت نوع 1 ، یک بیماری خوش خیم است. این زن صبح روز بعد، از خواب بیدار شد و متوجه بیهوش بودن همسرش شد. 

دیابت نوع یک بیماری مزمنی است که بر توانایی بدن برای کنترل سطح قند خون با تولید یا پاسخ به انسولین تأثیر می گذارد. بدون انسولین، قند در جریان خون انباشته می شود، که می تواند در طول زمان باعث مشکلات جدی سلامتی مانند بیماری قلبی، از دست دادن بینایی و مشکلات کلیوی شود. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده  (CDC)، دیابت هشتمین عامل مرگ و میر در ایالات متحده است.

دیابت نوع یک و دو را می توان با تزریق انسولین مدیریت کرد، با این حال انسولین بیش از حد می تواند منجر به کاهش بیش از حد قند خون شده و در نتیجه حالتی به نام هیپوگلیسمی ایجاد کند. هپوگلیسمی خفیف منجر به خستگی، سبک سری، لرزش و سردرد و نوع شدید باعث تشنج و از دست دادن هوشیاری می شود.

تزریق انسولین به فرد غیر دیابتی می تواند منجر به هیپوگلیسمی شدید شده و به آسیب مغزی، حمله قلبی و مرگ منجر شود. 

مشخص نیست که آیا همسر متوفی هنگام تزریق آمپول کشنده از خطرات آن آگاه بود یا خیر. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید