اخباراخبار کانادا

مردی در تورنتو پس از فرود غیرمنتظره پرواز Flair در آمریکا؛ یک شب زندانی شد! 

انتاریو- لوئیس آلاباردا 25 ساله، شهروند مکزیکی که در تورنتو تحصیل می کند، 7 فوریه پس از سفر به کنکون-مکزیک برای دیدار با همسر بیمارش، با پرواز شماره F82615  شرکت هواپیمایی Flair به کانادا بازگشت. 

هواپیمای بوئینگ 737 پس از اوج گرفتن با مشکل افت فشار مواجه شده و مجبور شد در نزدیک ترین فرودگاه در فورت لادردیل، فرود اضطراری داشته باشد. اما مسافران حدود یک ساعت در هواپیما منتظر ماندند تا مقامات مرزی آمریکا اجازه ترک هواپیما را بدهند. 

آلاباردا می گوید: ما را پس از ساعت ها معطلی، یک به یک برای مصاحبه احضار کردند. کارکنان Flair  گفتند برای کلیه مسافران هواپیما ویزای موقت آمریکا صادر می شود و تمام هزینه ها تا پرواز بعدی به تورنتو، تحت پوشش قرار می گیرد. 

آلاباردا که از عارضه قلبی رنج می برد، گفت استرس ناشی از وضعیت باعث شد ناخوش شود و درخواست کمک پزشک نماید. اما به او گفته شد که کمک در دسترس نیست و پس از دریافت اجازه ورود از سوی ماموران مرزی، باید به دنبال یافتن پزشک باشد. 

وقتی نوبت مصاحبه با وی رسید، به او گفته شد اجازه ورود به آمریکا را ندارد، زیرا یک سال قبل، درخواست ویزای توریستی او رد شده بود. آلاباردا توضیح داد درخواست ویزایش به دلیل همراه نداشتن مدارک تحصیلی در کانادا رد شده بود. با این حال گفته شد باید تا پرواز بعدی در اتاق ویژه تحت بازداشت بسر ببرد. آنها سپس وسایل و کفش های آلاباردا را با خود بردند، صبح روز بعد او با زدن درب اتاق خواست که او را به پرواز برسانند پس از 30 دقیقه، بالاخره یکی از ماموران مرزی آمد و او را با ون به هواپیمای ایر کانادا که روی باند آماده پرواز بود، رساند. 

این دانشجوی جوان، پس از پشت سر گذاشتن این تجربه ناخوشایند دچار حملات عصبی شده است. 

شرکت هواپیمایی در پاسخ به پرس و جوی خبرنگاران CTV News از ذکر جزئیات ماجرا خودداری کرد. ضمن اینکه ماموران مرزی ایالات متحده نیز به پیگیری های خبرنگاران پاسخ نداده اند.  

به گفته آلاباردا، شرکت هواپیمایی هزینه بلیط را به او بازپرداخت کرده و دو بلیط رفت و برگشت به هر مکان را پیشنهاد کرده است. اما او می گوید  هیچ راهی وجود ندارد که آنها بتوانند اتفاق رخ داده را از ذهن اش پاک کنند، وی به خبرنگاران گفت: مجبور هستم هر ماه با هواپیما سفر کنم، چون همسرم به تازگی جراحی شده، ولی حالا هر بار که سوار هواپیما می شوم، می ترسم! 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید