مقالاتمقالات پزشکی

مردی ادعا می کند که با غوطه وری در آب سرد افسردگی خود را درمان کرده است

به گزارش ایران جوان و به نقل از goodnewsnetwork میچل بوک، جوان 30 ساله ای که سال ها با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم کرده است، می گوید با غوطه ور شدن روزانه در آب سرد، توانسته افسردگی خود را درمان کند. 

سال ها تجربه افسردگی شدید، اضطراب و احساس ترس، باعث شد میچل بوک سال گذشته دست به خودکشی بزند.

اما میچل از این خودکشی جان سالم به در برد و توسط یک تیم بحران در بیمارستان بستری شد، اما خیلی زود پس از 13 ساعت از بیمارستان ترخیص شد.

میچل بعد از ترخیص از بیمارستان، از مراقبت هایی که دریافت کرده بود ناامید شد و تصمیم گرفت راه جدیدی را برای بهبود اوضاع روانی خود پیدا کند.

این مرد جوان اهل ولز با یادآوری آن روزها می گوید: «احساس ناامیدی می کردم و به بن بست رسیده بودم».

این شرایط همچنان ادامه داشت تا اینکه ملانی آلدریج مادر میچلدر ماه ژانویه یعنی چند هفته پس از تلاش میچل برای خودکشی، برای او یک حمام یخی فرستاد. این حمام در اصل یک وان بود که برای حفظ سرما طراحی شده بود و فرد می توانست در آن غوطه ور شود.

هدف ملانی از خرید این وان، استفاده از مزایای آب یخ برای بهبود بیماری روانی میچل بود. به همین دلیل میچل بلافاصله استفاده از آن را آغاز کرد. میچل تنها پس از چند روز احساس کرد که وضعیت روانی اش دستخوش تغییر شده است. 

میچل درباره این تجربه می گوید: «وقتی برای اولین بار از این وان استفاده کردم، صبح روز بعد بدون احساس ترس از خواب بیدار شدم. دقیقا مانند این بود که با آنفولانزا به رختخواب بروی و وقتی از خواب بیدار شدی، کاملا درمان شده باشی». 

شاید فکر پریدن به داخل حمام یخ برای برخی افراد غیرقابل تحمل باشد، اما میچل می گوید که خیلی زود به سرمای آب عادت کرده و این کار مزایای زیادی برای او به همراه داشته است.

در ادامه گزارش goodnewsnetwork آمده است:

میچل با ذکر تجربیات خود گفت: «در ابتدا بدن شما احساس وحشت می کند، احساس سوزن سوزن شدن می کنید و قلبتان تند تند می زند، اما وقتی موفق شوید نفس خود را کنترل کنید، کم کم همه چیز بهتر می شود. برای من دیگر حمام آب یخ ناراحت کننده نیست. از دید من چند دقیقه تحمل آب سرد، ارزشش را دارد.

من با این کار تمام تنش های روانی طول روزم را تخلیه می کنم و با احساس فوق العاده ای از وان خارج می شوم».

به همین دلیل میچل سعی می کند که هر روز به طریقی غوطه ور شدن در آب سرد را تجربه کند، او گاهی اوقات با پریدن در داخل آب سرد دریاچه یا دوش آب سرد، سعی می کند تجربه های متفاوتی را خلق کند. 

اودرباره تجربیات خود در این زمینه گفت: «سردترین محیطی که تجربه کردم، آب دریاچه بود که اطراف آن را برف احاطه کرده بود».

حمام های یخ به قدری موثر بوده اند که میچل کم کم با داروهایی که سال ها مصرف کرده است خداحافظی می کند.

او مصرف داروهای ضد اضطراب خود را به طور کامل متوقف کرده است و دیگر نیازی به جلسات درمانی منظم ندارد.

او گفت: «سال‌ هاست که دارو مصرف می ‌کنم. هر وقت به مطب دکتر می رفتم، دکتر پس از یک معاینه کوتاه، از من می خواست که داروهایم را افزایش دهم. 

اما اکنون برخلاف تمام آن سال ها، داروهایم را روز به روز کمتر می کنم. من به احساسم اطمینان کامل دارم و می دانم همه چیز خوب است».

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید