اخباراخبار جهان

مدل یمنی در دادگاه تجدید نظر به پنج سال زندان محکوم شد

یمن- دادگاه تجدید نظر در صنعا، پایتخت تحت کنترل شورشیان حوثی، حکم پنج سال زندان به جرم فحشا را برای یک مدل جوان تایید کرد. حوثی ‌های مورد حمایت ایران در سال 2014 کنترل صنعا را به دست گرفتند و محدودیت هایی، به‌ ویژه علیه زنان به اجرا گذاشتند. 

انتصار الحمادی 21 ساله در فوریه 2021 در صنعا در یک ایست بازرسی در حالی که با یکی از دوستانش برای شرکت در جلسه عکاسی می رفت، دستگیر شد. این دو زن سال گذشته به اتهام فحشا، زنا و مصرف مواد مخدر به پنج سال حبس محکوم شدند. 

گروه های حقوق بشر و وکیل او، خالد الکمال، اتهامات را رد کرده و حکم را سیاسی ارزیابی کرده اند. کمال به خبرگزاری فرانسه گفت پرونده را به دادگاه عالی می برد، وی افزود: موکل ام امیدوار بود حکم به نفع او صادر شود، اما با شنیدن آن شروع به فریاد زدن و گریه کرد. 

حمادی از مادری اتیوپیایی و پدری یمنی به دنیا آمد؛ او هزاران پیرو در اینستاگرام و فیسبوک دارد. 

خشونت علیه زنان، به ویژه در مناطق تحت کنترل حوثی ها، از زمانی که یمن وارد جنگ داخلی در سال 2014 شد، افزایش یافته است. حوثی ‌ها بخش زیادی از شمال کشور را در اختیار دارند، در حالی که دولت به رسمیت شناخته شده بین‌ المللی مستقر در جنوب شهر عدن توسط ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی حمایت می ‌شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید