اخباراخبار جهان

محکومیت افرادی که تصاویر شاهد یک پرونده را در اینستاگرام منتشر کردند

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar سه مرد به اتهام پخش صدا و تصویر یک شاهد قتل در اینستاگرام، محکوم به حبس شدند. گفته می شود حساب هایی که آنها از طریق آنها اقدام به این کار کرده بودند، در مجموع بیش از 500 هزار فالوور داشته اند.

کایل استفنز 22 ساله، رایان تیلور 34 ساله و محمد ابدالا 26 ساله، همگی پاییز گذشته به ممانعت از اجرای عدالت اعتراف کردند و روز پنجشنبه به دلیل ارسال تصاویر و صوت شاهدی که از طریق زوم در جلسات مقدماتی دادگاه حضور پیدا کرده بود، عذرخواهی کردند.

فیل داونز قاضی دادگاه انتاریو درباره این افراد گفت: «اینها شوخی های ساده و شیطنت آمیزی نیستند که بدون مجازات باقی بمانند. این قبیل اقدامات به هیچ وجه قابل تحمل نیستند».

اگرچه داونز متقاعد شد که هدف این افراد ارعاب شاهد یا ممانعت از شهادت او نبوده است، اما اعلام کرد که اقدامات آنها در واقع دخالت احمقانه و بی پروا در اجرای عدالت بوده است.

داونز هر یک از این سه نفر را به دو سال حبس مشروط محکوم کرد و به آنها دستور داد که هر کدام 75 ساعت خدمات اجتماعی انجام دهند.

در ادامه گزارش تورنتواستار آمده است:

این پرونده ابتدا پس از آن آشکار شد که شاهد به پلیس گفت تصویر او در اینستاگرام، به ویژه در صفحات thehood6ix و thewarinda6ix در حال پخش است.

براساس طرح کلی پرونده ارائه شده در دادگاه، این اتفاق باعث ترس شاهد از امنیت جانی خود شده است. او معتقد بود که این پست‌ ها مانع از شهادت او برعلیه متهم می ‌شوند.

متا شرکت مالک اینستاگرام تاکنون در مورد حساب های این افراد اظهارنظر نکرده است. اما به نظر می رسد که این حساب ها یا حذف شده اند یا اکنون خصوصی هستند؛ شواهد پرونده نشان می دهد که هیچ کدام از این سه فرد در جلسه زوم حضور نداشته اند و این نشان می دهد که افراد دیگری در ابتدا، فیلم این جلسه را در رسانه های اجتماعی پخش کرده اند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید