اخباراخبار کانادا

محافظه کاران به دنبال یافتن نفوذ شرکت مک کینزی بر لیبرال های ترودو

اتاوا – احزاب اپوزیسیون فدرال می خواهند رابطه بین شرکت مشاوره ای مک کینزی و لیبرال های ترودو را بررسی کنند. شرکتی که از زمان به قدرت رسیدن ترودو بیش از 66 میلیون دلار بابت مشاوره حق الزحمه دریافت کرده است.

پیر پویلیور، رهبر حزب محافظه کار، در کنفرانس خبری سه شنبه 10 ژانویه گفت حزب او آماده است  پیشنهادی را به کمیته عوام ارائه کند که دولت را ملزم می ‌کند تمام سوابق مکتوب مربوط به همکاری با شرکت مک‌ کینزی، از جمله قراردادها و مذاکرات را تحویل بدهد.

پویلیور گفت: زمان آن رسیده که کانادایی ها جواب بگیرند. ما باید بدانیم که این پول برای چه بوده و مک کینزی چه تاثیری بر دولت داشته است.  مالیات دهندگان کانادایی باید پاسخ این سوالات را دریافت کنند. هر کاری که دولت با این شرکت انجام داده باید علنی شود تا بتوانیم دولت را پاسخگو بدانیم.

بلوک کبکوآ و نیو دموکرات ها می گویند از پیشنهاد محافظه کاران حمایت خواهند کرد و رای کافی برای تصویب وجود دارد. ایو فرانسوا بلانشه، رهبر بلوک کبکوآ گفت دولت را نمی توان به حال خود رها کرد. بلکه باید همیشه تحت نظر قرار داد.

متیو گرین، از حزب نیو دموکرات گفت حزب او از تحقیقات کمیته پارلمانی درباره میلیون ها دلاری که مک کینزی از دولت ترودو دریافت کرده، حمایت می کند. گرین گفت: کانادایی ‌ها باید مطمئن شوند که پول هایشان به جیب مشاوران ثروتمندی که با لیبرال ها یا محافظه کاران ارتباط دارند نمی رود.

طبق افشاگری CBC، لیبرال های ترودو 30 برابر بیشتر از محافظه کاران استیون هارپر با مک کینزی قرارداد منعقد کرده اند. این شرکت بین 2006 تا 2015 مبلغ 2.2 میلیون دلار از دولت دریافت کرد. اما این رقم از زمان روی کار آمدن لیبرال ها در 2015 به 66 میلیون دلار افزایش یافته است. بیش از یک سوم قراردادها – یعنی 24.5 میلیون دلار – به وزارت مهاجرت و شهروندی تعلق داشته است.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید