اخباراخبار کانادا

مجازات 6 سال زندان برای دو برادر به جرم حمله ناشی از عرب ستیزی! 

انتاریو- فلچر داوسون، قاضی دادگاه عالی برمپتون دو برادر به نام آدام و یانیس کورامزیچ را به جرم ضرب و شتم وحشیانه محمد ابومرزوق 43 ساله و دوست اش فواد یوسل، به 6 سال زندان محکوم کرد. 

داوسون حکم داد، اگرچه برادران کورامزیچ نیز خود را مسلمان می دانند، اما حملات آنها ناشی از تعصب یا نفرت از اعراب بود، داوسون گفت: جامعه چندفرهنگی ما تحمیل چنین خشونتی را ندارد. 

ابومرزوق در بیرون ساختمان دادگاه به تورنتو استار گفت از اینکه مراحل دادگاه به پایان رسیده، احساس آرامش می کند.

او گفت: زخم ها و رنجی که من و خانواده ام متحمل شدیم رهایمان نمی کند، اما عدالت اجرا شده و آرزو می کنم هیچ فرد دیگری مجبور نشود آنچه من و خانواده ام تجربه کردیم را پشت سر بگذارد. 

برادران کورامزیچ که از والدین لهستانی – بوسنیایی می باشند، سه ماه قبل در اتهام حمله خشونت آمیز منجر به آسیب بدنی مجرم شناخته شده ولی از اتهام اقدام به قتل تبرئه شدند. 

یک افسر پلیس در دادگاه شهادت داد که برادران کورامزیچ با سر ابومزروق مانند توپ فوتبال رفتار کردند.

داوسون در صدور حکم مجازات، ابراز پشیمانی یانیس 24 ساله و آدام 32 ساله و عذرخواهی آنها از قربانیان را در نظر گرفت و گفت: یانیس و آدام سوء سابقه کیفری نداشتند و در دوره های کنترل خشم شرکت کرده اند. 

یادآور می شود که دادستان خواهان مجازات حداکثر 13 سال شده بود. در حالی که وکیل مدافع استدلال کرد یک حکم تعلیقی و 90 روز حبس کافی است. 

این حمله 15 جولای 2018 رخ داد. زمانی که خانواده ابومزروق پس از یک پیک نیک، در حال خروج از پارکینگ کامیونیتی سنتر در میسیساگا بودند. داوسون توضیح داد که یانیس کورمزیچ، در حالی که ابومزروق با دنده عقب از پارک خارج می شد، روی بدنه اتومبیل وی زد و مدعی شد که ابومزروق با او برخورد کرده بود. وقتی راننده از اتومبیل پیاده شد با مشت یانیس مواجه شد. فواد یوسل که برای کمک پیاده شده بود، سعی کرد بین دو مرد قرار بگیرد، اما او نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفت. با درگیر شدن فواد، آدام نیز وارد ماجرا شد. 

در جریان درگیری، یوسل بر زمین افتاد و سرش با سنگفرش برخورد کرد. ابومزروق دچار شکستگی جمجمه و ضربه مغزی شد و یک ماه در بیمارستان بستری بود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید