مقالاتمقالات اجتماعی

متولد شدن نوزادی زال توسط والدین سیاه پوستش!

 

یک مادر سیاه‌ پوست که نوزادی زال با موهای حنایی به دنیا آورده است، گفت که موهایش را نارنجی کرده تا به فرزندش نزدیک تر باشد.

 

ویوین تمیتوپ حسن 24 ساله که تولیدکننده محتوا بوده و اهل ترکیه است، هنگامی که برای اولین بار در مارچ 2023 با فرزندش ملاقات کرد شوکه شد؛ چون او زال بود.

علی رغم اینکه ویوین و همسرش هر دو سیاه پوست هستند، اما فرزندشان زین با پوست سفید و موهای بلوند به دنیا آمده است.

این زن و مرد جوان به شدت متعجب شده اند، چون هیچ کدام سابقه تولد فرزند زال در خانواده خود ندارند. 

پشت موهای زین از سه ماهگی، شروع به قرمز شدن کرد و در ماه سپتامبر موهایش پر از موهای قرمز شد؛ همین امر الهام بخش ویوین شد تا او نیز موهایش را رنگ کند.

اکنون زین یک کودک 10 ماهه شاد و سالم است و تنها مشکلی که دارد این است که چشمانش به نور حساس هستند.

ویوین درباره اولین دیدار خود با فرزندش گفت: «وقتی ماماها برای اولین بار زین را به من دادند، شوکه و در عین حال خوشحال بودم. در ابتدا سلامتی او از همه چیز برایم مهم تر بود. من از پزشکان سوالات زیادی پرسیدم و آنها گفتند که ملانین طبیعی در بدن او بعد از چند هفته ایجاد می شود.

 

بعضی از نوزادان نیجریه ای در هنگام تولد چندان سیاه نیستند و کم کم پوست و موی آنها تیره می شود، اما زین به همان شکل باقی ماند. به همین دلیل من تصمیم گرفتم موهایم را رنگ کنم تا با موهای او همخوانی داشته باشد. این باعث می شود که زین احساس متفاوت بودن نکند و تصور کند مانند دیگران است.

همین باعث شده که وقتی در انظار عمومی قرار می گیریم توجه زیادی به ما شود. مردم بیشتر کنجکاو هستند و من خوشحالم که در مورد وضعیت زین صحبت کنم.

او به طور طبیعی کودکی شاد و صمیمی است. من مردم را به خاطر اینکه ناخودآگاه جذب او می شوند، سرزنش نمی کنم».

ویوین می گوید که بارداری طبیعی داشته و سونوگرافی های حین بارداری نیز هیچ چیز غیرطبیعی را نشان نداده اند، به همین دلیل وقتی متوجه شده پسرش زال است، بسیار متعجب شده است.

پزشکان در ابتدا معتقد بودند که ظاهر زین پس از چند هفته تغییر می کند و تیره می شود، اما بعدا تشخیص داده شد که او مبتلا به آلبینیسم است.

آلبینیسم یا زالی، یک بیماری ارثی است که در آن پوست، مو و چشم های فرد بسیار روشن می شود؛ زیرا ملانین کمتری در بدن این افراد وجود دارد. 

تغییر رنگ موهای زین در ابتدا برای ویوین شوکه کننده بود، زیرا پزشکان چیزی در این مورد به او نگفته بودند، اما پس از اینکه در گوگل جستجو کرد و متوجه شد که این اتفاق طبیعی است، کمی خیالش راحت شد. 

از آنجایی که زین زال است، چشم هایش به شدت به نور حساس هستند. به همین دلیل ویوین در طول روز صورت زین را با یک کلاه بزرگ می پوشاند. 

ویوین در این باره گفت: «ما در ابتدا اطلاعات زیادی در مورد آلبینیسم نداشتیم. برای من مهم نبود پسرم چه شکلی است. برای ما او بدون توجه به این مشکل، زیبا بود. فقط بیشتر سلامتی او در آینده برای ما اهمیت داشت.

او نمی تواند مردم را از دور ببیند و وقتی بیرون می رود، صورت او را با چند لایه کرم ضد آفتاب می پوشانم، تا نور خورشید او را اذیت نکند. 

ما بینایی او را در حین رشد زیر نظر خواهیم داشت، زیرا سطح ملانین بر نحوه رشد شبکیه چشم نیز تاثیر می گذارد. ما وقتی به صورت خانوادگی بیرون می رویم، مردم به ما خیره می شوند. من آنها را سرزنش نمی کنم، چون ما دو سیاهپوست با یک نوزاد سفیدپوست هستیم.

گاهی اوقات مردم از ما می پرسند که آیا زین یک عروسک است، اما خیلی زود با خنده های او روبرو می شوند و متوجه حقیقت ماجرا می شوند.

خوشبختانه ما شخصا هیچ گونه اظهارنظر ناخوشایندی را تجربه نکرده ایم». 

ویوین تصمیم گرفته زندگی خود و پسرش زین را در تیک تاک به نمایش بگذارد و اکنون بیش از 232 هزار دنبال کننده در تیک تاک دارد و می گوید که برای غلبه بر ترول های ناشناس باید پوست کلفت باشد.

زین در پایان گفت: «مردم به ما می گویند که ما دیگر نباید بچه دار شویم و ما را متهم به تجلیل از آلبینیسم می کنند و حتی به ما گفته اند که همسرم پدر واقعی زین نیست. 

اما من اجازه نمی دهم این حرف ها شادی کودکم را از او بگیرند. زین کودک بسیار زیبایی است. او آمده تا به ما کمک کند آگاهی جامعه را در مورد این بیماری افزایش دهیم».

ویوین می گوید که شاید یک روز همسرش نیز موهایش را رنگ کند تا فرزندشان احساس تنهایی نکند!

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید