اخباراخبار کانادا

ما می خواهیم به خانه برگردیم: در کانکون مکزیک مسافران هواپیمایی سان وینگ به حال خود رها شده اند

مسافری به نام آرلین ویفین با ناراحتی گفت: «من هنوز در کانکون گیر افتاده ام، هیچ پروازی یافت نمی شود تا من را به خانه ام بازگرداند. دریافت کمک در اینجا تقریبا غیر ممکن است».

او یکی از صدها مسافری است که چند روز است در کانکون سرگردان هستند، بعضی از آنها چندین روز است در فرودگاه می خوابند؛ به همین دلیل برخی از آنها تصمیم گرفته اند که در روز هدیه با پرسنل سان وینگ گلاویز شوند و برخی دیگر نیز تصمیم دارند هر طور شده با صرف هزینه های اضافی، راهی برای رفتن به خانه پیدا کنند.

لیندا یکی دیگر از این افراد است که صبح دوشنبه در توییتی نوشت: «بسیاری از ما هنوز هم سرگردان هستیم. آژانس مسافرتی دیروز با ما تماس گرفت تا به ما بگوید سان‌ وینگ نمی تواند کمکی به ما بکند، از آنها انتظار کمک نداشته باشیم و سعی کنیم با یک شرکت هوایی دیگر خود را از این مخمصه نجات دهیم. ما هم به این دلیل سعی می کنیم امروز از طریق هواپیمایی ایر ترنست از اینجا خارج شویم».

در این راستا ویدئوهای زیادی در شبکه ‌های اجتماعی منتشر شده اند که در آنها مسافران با صدای بلند در فرودگاه فریاد می زنند: «ما می خواهیم به خانه برگردیم». وضعیت مبهم آنها و اینکه نتوانسته اند برای کریسمس در خانه باشند، باعث شده که آنها بیش از پیش عصبانی و نا امید شوند.

یکی از مسافران گفت که داد و بیداد زیاد آنها باعث شده که حتی گارد ملی مکزیک برای رویارویی با آنها فراخوانده شود.

بسیاری از این افراد با هزینه شخصی خود، پروازهای جدیدی رزرو کرده اند.

هارشپریت سینگ یکی از این افراد است، او در این باره گفت: «صبرم تمام شد، دیگر نمی‌توانستم اجازه بدهم همسر و فرزندانم بیشتر از این رنج بکشند یا در فرودگاه بخوابند. ما یک پرواز با یک شرکت هواپیمایی دیگر رزرو کردیم و به خانه برگشتیم. اما هنوز هم خانواده های کانادایی زیادی در آنجا گیر افتاده اند».

شرکت هواپیمایی سان وینگ در بیانیه ای اعلام کرد: «سان ‌وینگ آب ‌و هوای نامساعد را مقصر این اتفاق می ‌داند؛ زیرا باعث شده که توانایی شرکت ما را برای انتقال هواپیماها و خدمه به فرودگاه‌ های دیگر به شدت محدود شود. به همین دلیل هنوز هم تعدادی از پروازهای برگشت به کانادا با تاخیر به پرواز درمی آیند».

در وب‌ سایت سان وینگ خطاب به مسافران این شرکت نوشته شده است: «پرواز شما به دلیل الزامات عملیاتی غیرقابل کنترل که باعث تاخیر هواپیمای شما شده و خارج از کنترل شرکت بوده، به تعویق افتاده است. پرواز شما واجد شرایط دریافت غرامت تاخیر یا بازپرداخت نیست».

سهیل شهیدنیا یکی از این افراد بود که بالاخره توانست ساعت 7 بعد از ظهر روز کریسمس طی پروازی از کانکون به خانه برگردد. او اطلاعات 60 نفر از این افراد را برای یک شکایت قانونی جمع آوری کرده است.

او می گوید: «ظاهرا ریشه این اتفاق به سه هفته قبل برمی گردد. بنابراین ربطی به آب و هوا ندارد و کاملا ناشی از اهمال کاری شرکت سان وینگ است».

یک گروه حقوق بشری گفت که این افراد باید غرامت دریافت کنند.

گابور لوکاچ، رئیس بخش حقوق مسافران هوایی گفت: «اگر سان ‌وینگ در مدت زمان معقولی هواپیمای جایگزین را برای مسافران خود فراهم نکند، مسافران حق دارند برای خود بلیط بخرند و سان ‌وینگ وظیفه دارد هزینه این بلیت ‌ها را بپردازد».

حتی جابجایی چمدان های مسافران این شرکت نیز در روز دوشنبه با مشکل مواجه شد.

در این رابطه روابط عمومی سان وینگ در توییتر خود نوشت: «مسافران تورنتو: به ما اطلاع داده شده که تسمه نقاله انتقال بار در ترمینال 3 فرودگاه تورنتو به دلیل یک مشکل مکانیکی کار نمی کند. به همین دلیل ما نمی ‌توانیم تضمین کنیم که چمدان ‌های مسافران پروازهای جنوبی این شرکت، سر وقت به دست آنها برسد».

فرودگاه پیرسون در پاسخ گفت: «خطوط حمل و جابجایی چمدان ‌های ترمینال 3 از ساعت 4:30 صبح به طور کامل فعال شده است. این اتفاق به دلیل یخ بستن ماشین آلات و تاخیر در پروازها به وجود آمد. ما به همراه پرسنل شرکت سان وینگ سخت تلاش می کنیم تا پروازها را طبق برنامه نگه داریم و چمدان ‌های مسافران را به دست آنها برسانیم».

شواهد نشان می دهند که گویا قصه هواپیمایی سان وینگ در کریسمس امسال سر دراز دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید