اخباراخبار کانادا

مالیات پارکینگ می تواند بیش از 500 میلیون دلار درآمد مالیاتی برای تورنتو ایجاد کند

تورنتو- چندین عضو شورای شهر تورنتو، برای خارج کردن شهر از تنگنای مالی، به سراغ ایده ای جذاب رفته اند: مالیات پارکینگ تجاری یا مالیات پارکینگ غیرمسکونی! 

این ایده جدیدی نیست و سیاستمداران از یک دهه قبل آن را در نظر گرفته، اما اجرای آن را به دلیل دردسرهای لجستیکی یا نگرانی در مورد تاثیر آن بر بیزنس ها که همچنان با پیامدهای پاندمی دست و پنجه نرم می کنند، به تعویق انداخته اند. 

اما با توجه به اینکه تورنتو به دنبال راه‌ هایی برای خروج از بحران مالی بی ‌سابقه است، و همچنین ضرورت اولویت بخشیدن به حمل و نقل عمومی، کارشناسان زمان را برای پیروی تورنتو از مونترال و دریافت مالیات پارکینگ از کسب و کارها مناسب می دانند.

استیون فاربر، از دانشگاه تورنتو می‌ گوید: ما تعداد زیادی پارکینگ ارزان قیمت در شهر داریم و این باعث جذب رانندگان می شود. این نشاندهنده فرصت از دست رفته نه تنها برای کسب درآمد مالیاتی بلکه برای توسعه حمل و نقل عمومی، جذاب تر کردن استفاده از آن و تشویق به پیاده روی و دوچرخه سواری به جای رانندگی است. 

اعضای شورای شهر، شامل دایان ساکس (بخش 11 – دانشگاه روزدیل)، کریس مویز (بخش 13 – مرکز تورنتو) و آلخاندرا براوو (بخش 9 – داونپورت) مالیات پارکینگ را به عنوان راه حلی بالقوه برای جبران کمبود بودجه معرفی کرده اند. 

عوارض پارکینگ در شهرهایی مانند نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، سیدنی و ملبورن اعمال می شود. در مونترال روزانه 2 دلار برای هر مکان پارک در مرکز شهر دریافت می شود.

اما در تورنتو، عوارض پارکینگ برای تامین هزینه حمل و نقل و سایر خدمات شهری، بارها بین سال ‌های 2010 تا سال گذشته نادیده گرفته شده یا رد شده است، در حالی که درآمد مالیاتی بالقوه سالانه از محل آن بین 191 تا 575 میلیون دلار تخمین زده می شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید