اخباراخبار کانادا

مالیات های کربن، تهدید جدید دولت ترودو برای مردم در آستانه فصل سرما

 

زمستان سخت کانادا در راه است و دولت ترودو قصد دارد با مالیات کربن، کانادایی ها را به خاطر گرم کردن خانه هایشان مجازات کند.

مالیات کربن به نیازهای ضروری زندگی روزمره کانادایی ها ضربه سختی می زند. این مالیات ها باعث افزایش هزینه بنزین، گازوئیل، گاز طبیعی، پروپان و نفت کوره می شوند. 

در حال حاضر مالیات کربن 50 دلار به ازای هر تن تعیین شده است، این به معنی افزایش 11 سنتی قیمت هر لیتر بنزین و 13 سنتی هر لیتر گازوئیل است که در نهایت باعث افزایش هزینه حمل و نقل می شود.

 اما تبعات منفی این اقدام به مراتب بیشتر از این است. زیرا افزایش هزینه حمل و نقل به معنای افزایش هزینه تمام اقلامی مصرفی است. به عنوان مثال هر زمان که یک راننده کامیون باک کامیون خود را پر می کند، باید 120 دلار مالیات کربن بپردازد.

از طرف دیگر مالیات کربن باعث افزایش هزینه گرم کردن خانه ها در فصول سرد سال می شود. زیرا دولت ترودو به ازای هر متر مکعب گاز طبیعی 9.8 سنت، هر لیتر پروپان7.7 سنت و هر لیتر نفت کوره 15.9 سنت مالیات دریافت می کند.

به عنوان مثال اگر خانواده ای در طول فصل سرما هزار لیتر پروپان خریداری کند، باید 77 دلار مالیات پرداخت کند.

این اقدام به معنی تحمیل حدود 360 دلار هزینه اضافی بر خانواده‌های آنتاریویی و 671 دلار هزینه اضافی بر خانواده‌های آلبرتایی در طول یک سال است.

از طرفی قرار است شرایط از این بدتر شود، زیرا ترودو قصد دارد در مدت 8 سال، مالیات کربن را بیش از 3 برابر کند.

اما هرگاه اعتراضی از سوی مردم مطرح شود، با پاسخ دولتمردان مواجه می‌شود؛ زیرا آنها معتقدند که این اقدام، زمینه را برای تغییر سوخت در جامعه فراهم می کند. اما سوال این است که مردم به کدام منبع انرژی مقرون به صرفه، قابل اعتماد و فراوان دسترسی دارند که دولتمردان این گونه برای آنها تصمیم گیری می کنند؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید