مالیات باران جنجالی تورنتو فعلا به حال تعلیق درآمد

مالیات باران یا Rain Tax بحث‌ برانگیز تورنتو کمتر از یک هفته قبل از شروع رایزنی های عمومی – که برای 8، 11 و 16 اپریل در نظر گرفته شده بود-  به حال تعلیق درآمد، زیرا شهرداری ادعا کرد برای همسو کردن آن با سایر طرح ها به زمان بیشتری نیاز دارد! 

یادآور می شود مالیات بر باران که رسما با نام Stormwater Charge، شناخته می شود، از سال 2017 بارها توسط شهرداری در نظر گرفته شده ، اما هنوز به تصویب نرسیده است.

در سیستم فعلی، هزینه آب املاک در تورنتو بر اساس میزان آب مصرفی محاسبه می شود. سیستم جدید پیشنهادی، هزینه آب را در دو بخش محاسبه می کند: یک نرخ متغیر بر اساس میزان آب مصرفی و یک نرخ ثابت بابت Stormwater charge  بر اساس سایز ملک و مساحت سطوح سخت – از جمله بام، درایو وی، بتن و غیره….  شهرداری می گوید که اکثر صاحبخانه ها شاهد افزایش اندک صورتحساب آب خواهند بود، در حالی که مجتمع های آپارتمانی و کاندومینیوم ها شاهد کاهش 3700 دلاری تا 27 هزار و 600 دلاری صورتحساب خواهند بود. 

پیشنهاد اخذ مالیات باران در تورنتو در رسانه ‌های اجتماعی و همچنین کشورهای دیگر، واکنش‌ های قابل توجهی ایجاد کرد. اسکای نیوز- استرالیا نوشت: به تورنتو نروید. شهرداری در نظر دارد مالیات باران دریافت کند! 

همانطور که گفته شد جلسات نظرخواهی عمومی لغو شده است. اولیویا چاو، شهردار تورنتو، در صحبت با گلوبال نیوز گفت این تعلیق به دلیل انتقادات عمومی از مالیات باران نیست، بلکه به این دلیل است که شهرداری بتواند به صاحبخانه ها در بهبود و اصلاح املاک خود در برابر سیل که هنگام وقوع یک طوفان بزرگ جاری می شود، کمک کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید