اخباراخبار کانادا

ماسک در مدارس انتاریو اجباری نخواهد بود! 

انتاریو- طبق تصمیم دولت، ماسک در مدارس دولتی استان اجباری نبوده، اما برای دانش آموزان و کارکنانی که نگران ابتلا به کووید بوده و مایل به پوشیدن آن می باشند، در دسترس خواهد بود. 

نانسی نایلور، معاون وزیر آموزش و پرورش در دستورالعمل جدید خود تاکید کرد که با بازگشایی کلاس های درس در سپتامبر 2022، پروتکل های کووید همانند بهار 2022 رعایت شده و پوشش محافظت شخصی (PPE)  و تست سریع در مدارس ارائه خواهد شد. اما طبق توصیه آژانس بهداشت عمومی، استفاده از ماسک برای دانش آموزان، کارکنان و مراجعه کنندگان به مدارس و ادارات آموزش و پرورش اجباری نخواهد بود.

در بخش دیگری از دستورالعمل آمده است: ما احترام به خواست دانش آموزان و کارکنان در مورد استفاده یا عدم استفاده از ماسک را توصیه می کنیم. دولت همچنان ماسک با کیفیت را برای دانش آموزان و کارکنان و همچنین عینک های محافظ برای کارکنانی که مایل به استفاده از آنها می باشند ارائه خواهد کرد. 

نایلور تاکید کرد که وزارت آموزش و پرورش انتاریو آماده بازگشت دانش آموزان و کارکنان به مدارس جهت برخورداری از آموزش حضوری که برای موفقیت آکادمیک ضروری است، می باشد. 

یادآور می شود که دولت استان از مارچ گذشته، ماسک اجباری را از مدارس برچید. هرچند اداره آموزش و پرورش همیلتون آن را تا پایان سال تحصیلی حفظ کرد. دولت خاطرنشان کرد که کارکنانی که با دانش آموزان توان خواه کار می کنند، ماسک N95  در اختیار خواهند داشت. 

مایع ضدعفونی دست نیز در مدارس در دسترس قرار گرفته و مدارس و اتوبوس ها بطور منظم ضدعفونی خواهند شد. به گفته نایلور، دولت استان، بیش از 100 هزار دستگاه فیلتر HEPA را در اختیار مدارس تابعه قرار داده است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید