اخباراخبار کانادا

مادر نوجوان مجروح شده توسط پلیس ادمونتون: ما خواهان عدالت هستیم!

آلبرتا- خانواده پیسی دوماس که توسط یک افسر پلیس ادمونتون جراحات جدی را متحمل شد، می گویند زندگی آنها برای همیشه تغییر کرده. ایرن دوماس گفت: پاسبان بن تاد خانواده ما را ویران کرد. ما روزهای بسیار سختی را سپری می کنیم. 

پیسی، هم اکنون 20 ساله، در 9 دسامبر 2020، پس از تماس فردی با پلیس مبنی بر وجود یک مرد مسلح به چاقو، با پلیس درگیر شد. پلیس به خانه ایرن دوماس آمد و به پیسی دستور داد روی شکمش به سمت آنها بخزد. این در حالی بود که پیسی و برادرش بلر، هیچیک، سابقه کیفری نداشتند.

پیسی در زمان حادثه 18 سال داشت. او و خانواده اش عضو قبیله بومیان Little Red River Cree Nation می باشند. 

واقعه مجروحیت پیسی توسط پلیس مورد بررسی قرار گرفت، اما دادستانی آلبرتا پیگرد کیفری را لازم ندانست. در حالی که مرد جوان پس از وارد شدن آسیب جدی به سرش، با مشکلات تحصیلی روبرو و به اضطراب دچار شده است. 

حامیان قربانیان خشونت پلیس خواهان وارد شدن اتهام استفاده بیش از حد از زور به این افسر شده اند. 

ریک میراستی، وکیل مدافع مستقر در ادمونتون، از تصمیم دادستان برای عدم پیگرد قانونی ابراز تاسف کرد. میراستی که او نیز عضو قبیله Cree است، گفت: ما با یک افسر پلیس 240 پوندی مسلح به کارابین و یک نوجوان بومی 90 پوندی روبرو هستیم. آیا تنها راه کنترل این نوجوان، لگد زدن به سر او بود؟ این منطقی نیست و شاهدانی برای آن وجود دارد، اما دادستان مایل نیست پرونده را به دادگاه ببرد.

بلر، برادر بزرگتر پیسی که یکی از شاهدان این واقعه بود، 23 مارچ به دلیل احساس گناه در مورد جراحات پیسی، خودکشی کرد. ایرن می گوید: بلر احساس می کرد در محافظت از برادرش شکست خورده بود. 

یکی از شاهدان پرونده گفت تاد به سمت پیسی که روی زمین دراز کشیده بود رفت و مانند توپ فوتبال به سر او لگد زد.  

خانواده دوماس از بن تاد، دیل مک فی (فرمانده پلیس ادمونتون) و شش افسر دیگر شکایت کرده و درخواست 690 هزار دلار غرامت کرده اند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید