اخباراخبار کانادا

مادر جوان کشته شده در تعامل با پلیس تورنتو، پس از تبرئه شدن افسر: هرگز از مبارزه دست نمی کشیم! 

تورنتو- مادر مرد اهل نورت یورک که در تعامل با پلیس تورنتو جان خود را از دست داد، پس از اینکه واحد تحقیقات ویژه پلیس(SIU)  تشخیص داد، دلیل منطقی برای طرح اتهام جنایی علیه افسر پلیس وجود ندارد، به این تصمیم اعتراض کرد. 

دبی ایندال با انتشار بیانیه مدعی شد پلیس تورنتو مسوول مرگ پسر 32 ساله او، بابی رامروپ می باشد که 13 اکتبر 2022 از پنجره طبقه شانزدهم برج آپارتمانی در نزدیکی خیابان جین و فینچ غربی، سقوط کرد و جان باخت. او قبل از مرگ دچار بحران سلامت روان شده بود.

همانطور که گفته شد، پلیس تورنتو هرگونه اتهام تخلف را رد کرده و مدعی شد هیچ تماس فیزیکی یا درگیری بین افسران و رامروپ – قبل از سقوط-  وجود نداشت. 

ایندال در بیانیه اش آورده است: دستان پلیس به خون فرزند ما آغشته است…

جوزف مارتینو، مدیر واحد تحقیقات ویژه انتاریو، افسران پلیسی که به آپارتمان رامروپ مراجعه کرده بودند را مجرم تشخیص نداد. مارتینو گفت تعامل پلیس با توجه به اینکه رامروپ اشیاء مختلفی را از آپارتمان به مهد کودک واقع در محوطه ساختمان پرتاب می کرد، منطقی و مطابق قانون بود. بخصوص که خطر آسیب دیدن قربانی و دیگران وجود داشت. 

ایندال ادعا می کند این که هیچگونه درگیری بین پلیس و پسرش رخ نداد، درست نیست. وی گفت: ماموران آمده بودند تا با پسرم که در شرایط روحی بحرانی قرار داشت برخورد کنند. آنها برادرش را از آپارتمان بیرون کردند، بنابراین او نمی توانست حرف های رد و بدل شده بین ماموران و برادرش را بشنود. 

استفانی سایر، سخنگوی پلیس تورنتو با اشاره به گزارش کاملSIU  ، گفت: پلیس بطور کامل با ماموران تحقیق همکاری کرده و فیلم های ضبط شده توسط دوربین قابل نصب روی یونیفورم افسران پلیس را در اختیار SIU قرار داده است. 

پلیس تورنتو می گوید افسرانی که برای تعامل با قربانی تعیین شده بودند، آموزش دیده و با تجربه بودند و هیچ نشانه ای از غیر استاندارد بودن برخورد و رفتار آنها وجود ندارد. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید