اخباراخبار جهان

مادری که متهم به قتل ۳ فرزندش شد

به نقل از USA Today: خبر تلخ بود و ناراحت کننده، مادری متهم به قتل سه فرزند خردسالش است. اما چرا؟ یک مادر چرا باید به جایی برسد که سه فرزند خردسالش را با دستان خودش خفه کند؟ خیلی ها معتقدند که پای افسردگی پس از زایمان در میان است.

کافی است نگاهی به عکس های لیندسی کلنسی و فرزندانش در شبکه های اجتماعی بیندازیم. او در این عکس ها مانند هر مادر دیگری به نظر می رسد، در تمام آنها فرزندانش را در آغوش گرفته و می خندد. او نه تنها یک فرد عادی، بلکه یک فرد خوشحال و راضی به نظر می رسد.

اما گویا پشت این ظاهر آرام و خوشحال، روانی متلاشی شده پنهان شده بود. زیرا کلنسی همین ژانویه پس از به قتل رساندن سه فرزند خردسالش، اقدام به خودکشی نافرجام کرد.

وکیل مدافع کلنسی در جلسه محاکمه او گفت کلنسی که کوچکترین فرزندش 8 ماهه بوده است، احتمالا از روان پریشی پس از زایمان رنج می برد.

تاکنون بیماری روانی او تایید نشده است، اما مسئله این است که هیچ چیز نمی تواند مرگ وحشتناک سه کودک خردسال را توضیح دهد یا توجیه کند. با این وجود این حادثه تلخ خیلی ها را به خود آورد. هم اکنون خیلی از مادران در شبکه های اجتماعی با کلنسی همذات پنداری می کنند و درباره توهمات، پارانویا و افکار خودکشی که پس از زایمان به سراغشان آمده است صحبت می کنند. برخی از آنها به یاد می آورند که احساس می کردند با واقعیت هیچ ارتباطی ندارند و فقط با افکار مزاحم دست و پنجه نرم می کردند. تاکنون هشتگ #postpartumpsychosis بیش از 59 میلیون بازدید در تیک تاک مورد بازدید قرار گرفته است.

داستان تلخ کلنسی و فرزندان بیگناهش به ما نشان داد که واقعیت افسردگی پس از زایمان را نباید نادیده گرفت و تنها راه مقابله با این مشکل قبول آن و تلاش برای رفع                 آن است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید