اخباراخبار کانادا

ماجرای کشف کارگاه ساخت ماده مخدر کارفنتانیل در تورنتو

به نقل از Toronto Sun

20 سپتامبر 2017 پس از تماس یک شهروند با 911 به دلیل فعال شدن آلارم مونوکسید کربن در نیمه های شب، راز یک ماجرای مخوف برملا شد.

هنگامی که آتش نشانان به خانه پیکرینگ رسیدند، چیزی شبیه به یک آزمایشگاه مواد مخدر را در زیرزمین خالی این خانه پیدا کردند. آنها در این آزمایشگاه 9 سینی پخت مملو از یک ماده گچی سفید پیدا کردند که نتایج آزمایشگاهی تایید کردند یک ماده مخدر کشنده است که بیش از 16 میلیون دلار ارزش دارد.

درضمن پلیس یک ساک ورزشی مشکی را در یکی از کمدهای این زیرزمین پیدا کرد که حاوی چندین قبضه اسلحه و تیر بود.

آژانس مبارزه با مواد مخدر اولین بار کارفنتانیل را در سال 2008 در نیویورک کشف کرد، این آژانس به صراحت هشدار داد که کارفنتانیل کشنده است. این ماده مخدر در دامپزشکی برای بیهوشی حیوانات بزرگ مانند فیل ها و کرگدن ها مورد استفاده قرار می گیرد و تا 100 برابر سمی تر از فنتانیل است و خوردن حتی یک یا دو قرص از آن برای انسان کشنده است.

پس از برملا شدن این راز سر به مهر فردی به نام بابرعلی دستگیر شد. او سال گذشته به جرم داشتن بیش از 26 کیلوگرم کارفنتانیل و 33 قبضه سلاح، به 18 سال حبس و پرداخت یک میلیون دلار جریمه محکوم شد.

اما ماجرا به همین سادگی نبود، زیرا پلیس پس از انجام تحقیقات بسیار به مالک این محل یعنی میصوم انصاری (پاکستانی الاصل) مشکوک شد. وقتی انصاری برای اولین بار توسط پلیس بازجویی شد، ادعا کرد که زیرزمین را به مردی به نام وسیم خان اجاره داده است. اما زمانی که سال گذشته پرونده او مجددا باز شد، انصاری اعتراف کرد که خان فردی ساختگی بود که او ساخته بود تا بابرعلی را درگیر ماجرا نکند. اما بعدها ادعا کرد به دلیل ترس از بابرعلی و تهدید توسط او، به این کار دست زده است.

هیو اوکانل قاضی دادگاه گفت: «باور نمی‌ کند انصاری از بابرعلی ترسیده باشد، اما او داستان را به خوبی پیچاند و با طرح یک ادعای ساختگی تلاش کرد از این ماجرا قصر در برود. من ادعای او را کاملا رد می کنم که او از سوی بابرعلی تهدید شده است».

مستاجر طبقه بالای انصاری شهادت داده بود که آن شب متوجه شده پنجره زیرزمین خانه پیکرینگ باز است، آن را بسته و به انصاری پیام داده است. یک ساعت بعد او با صدای زنگ هشدار مونو اکسید کربن از خواب بیدار شده است، اما وقتی با انصاری تماس گرفته، او ناراحت شده و گفته دستگاه هشدار به دلیل ضعیف بودن باتری هشدار داده است و او نباید به این هشدارها توجه می کرده است. او گفت کاملا مشخص بود که انصاری نمی خواهد بیاید و قصد دارد ماجرا را ماسمالی کند.

وکلای انصاری استدلال کرده بودند که هیچ مدرک پزشکی قانونی در صحنه وجود ندارد که انصاری را به این ماجرا ارتباط دهد و اصرار داشتند که هیچ شواهد مرتبطی برعلیه او وجود ندارد.

اما اوکانل متوجه شد که داستان انصاری منطقی نیست، زیرا متن تماس های او و بابرعلی نشان می داد که آنها قصد داشتند رازی را در این زیرزمین مخفی کنند.

قاضی گفت: «این زیرزمین اساسا یک آزمایشگاه مواد مخدر بوده است. شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‌ دهند انصاری از وجود اسلحه ها و مواد مخدر در اینجا اطلاع داشته و آنها را کنترل می کرده است. میصوم انصاری تلاش کرد نقش خود را در این شراکت پنهان کند. او دقیقا می ‌دانست که چه اتفاقی دارد می‌افتد».

قاضی به انصاری گفت که مدارک سفر خود را به وکیلش لئورا شمش تحویل دهد و تا زمان صدور حکم به قید وثیقه آزاد است. به احتمال زیاد دادگاه سلطنتی او را به حبس ابد محکوم می کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید