اخباراخبار کانادا

ماجرای قاضی راسل براون چیست؟

به نقل از thestar : راسل براون قاضی دادگاه عالی کانادا در مرخصی با حقوق و نامحدود به سر می برد و در انتظار رسیدگی به شکایت نامشخصی است که در جامعه حقوقی کانادا حسابی سر و صدا کرده است. اما هنوز مشخص نیست که این پرونده چه تاثیری بر دادگاه یا اعتماد عمومی مردم به قوه قضاییه خواهد داشت.

گفته می شود جزئیات این پرونده به دلیل رعایت اصول سختگیرانه رازداری هنوز برملا نشده است.

این اولین بار است که چنین اتفاقی در دادگاه عالی کانادا رخ می دهد. هر چند به دلایل دیگری گاهی اوقات عزل و نصب های ناگهانی در این دادگاه صورت گرفته است. اما کارشناسان حقوقی معتقدند این اولین بار است که یکی از قضات عالی کشور با تحقیقات و پرونده انتظامی احتمالی مواجه است.

قاضی راسل براون کیست؟ 

براون 57 ساله یکی از دو قاضی غرب کانادا در دادگاه عالی این کشور است. او بومی بریتیش کلمبیا است و در آلبرتا مشغول وکالت و تدریس در دانشگاه بود که اولین بار در سال 2013 توسط استفان هارپر نخست وزیر سابق کانادا به دادگاه عالی آلبرتا معرفی شد. براون یک سال بعد به دادگاه استیناف آلبرتا پیوست و در پاییز 2015 به دادگاه عالی کانادا ملحق شد.

ماهیت شکایت از براون چیست؟ 

هنوز مشخص نیست که ماهیت شکایت از براون چیست و چرا باعث تعلیق شغلی او شده است، حتی شاکیان او نیز مشخص نیستند. 

شورای قضایی کانادا، نهادی که بر رفتار و استقلال قضایی نظارت می‌ کند، با استناد به محرمانه بودن، اعلام کرده است که تا حصول نتیجه نهایی در مورد ماهیت این شکایت هیچ اظهار نظری نمی‌ کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید