اخباراخبار کانادا

لیث معروف؛ مشاور سابق دولت ترودو وعده نابودی کانادا را می دهد

 

پس از آنکه پست های یهودی ستیزانه لیث معروف در رسانه های اجتماعی به یک رسوایی ملی تبدیل شد، دولت فدرال کانادا نتوانست بیش از 100 هزار دلار پولی که به این مشاور و مبلغ ضدنژادپرستی پرداخت کرده بود را پس بگیرد.  اما معروف پس از ماه ها سکوت، دوباره به اینترنت آمده تا لیبرال ها، یعنی منتقدان فعلی و حامیان سابق اش را با طعنه های خشونت آمیز مورد حمله قرار بدهد. 

معروف در پست 5 نوامبر خطاب به ترودو، او را صهیونیست کوچک خطاب کرد و نوشت: به محض اینکه فلسطین را آزاد کنیم، به بومیان کانادا کمک می کنم تا سرزمین شان را آزاد کنند. ما شما را برای جنایت هایتان محاکمه خواهیم کرد. 

معروف خطاب به مایکل گایست – استاد حقوق دانشگاه اتاوا و منتقد سیاست رسانه ای دولت ترودو – نوشت: ما مستعمره یهودیان شما را درهم می‌ کوبیم… پس از آن، همه صهیونیست‌ ها را شکار و در فلسطین آزاد محاکمه می ‌کنیم.

معروف به نورم اسپکتور، رئیس سابق دفتر نخست وزیر برایان مولرونی نیز گفت: ما جوخه های شکار صهیونیست ها را تشکیل می دهیم و آنها را در اورشلیم آزاد محاکمه می کنیم. 

او در یک پست دیگر از ایجاد واحدهای دفاع مسلحانه مسلمانان کانادا در مبارزه با پلیس حمایت کرد. 

حمایت های لیبرال ها از معروف به عنوان مشاور و مبلغ ضد افراط گرایی در حالی بود که او بارها در رسانه های اجتماعی خواهان نابودی اسرائیل شده بود و حتی ادعا کرد، برتری طلبان سفید پوست و یهودیان سزاوار گلوله به سرشان هستند. او یهودیان را کیسه های انسانی مملو از مدفوع  توصیف کرد. 

دفاع اولیه دولت ترودو از پرداخت پول به معروف این بود که آنها نمی دانستند او واقعا کیست! 

ادعایی که توسط احمد حسین، وزیر دولت ترودو، باطل شد. زیرا حسین به کمیته مجلس عوام گفت بیش از یک ماه قبل از انتشار داستان در مطبوعات، از افراط گرایی معروف آگاه بوده است. 

اتاوا در نهایت ارتباط خود را با معروف قطع کرد. اما قبل از آن 133 هزار دلار برای تدوین یک استراتژی ضدنژادپرستی به وی پرداخت کرده بود. معروف هم اکنون به عنوان کارشناس، به ویژه برای شبکه روسی RT  کار می کند. او هفته گذشته از دفتر RT  در بیروت، اسرائیل را پایگاه استعماری خواند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید