اخباراخبار کانادا

لیبرال ها بدون داشتن برنامه حمایتی، مهاجر جدید وارد می کنند

کانادا- دولت لیبرال در راه تحقق هدف پذیرش سالانه 500 هزار مهاجر تا 2025 است. آمار سال گذشته حاکی از ورود تعداد بی سابقه 431 هزار و 645 مهاجر جدید بود. این یک افزایش 6.4 درصدی نسبت به 2021 است. هدف پذیرش 465 هزار مهاجر در سال جاری نیز 7.7 درصد بیشتر از سال گذشته خواهد بود. 

این به نوبه خود خبر بسیار خوبی است البته اگر این واقعیت را در نظر نگیریم که آمادگی پذیرش این تعداد مهاجر جدید را نداریم. جمعیت هالیفکس حدود 440 هزار نفر و کبک سیتی حدود 550 هزار نفر است. برنامه جدید یعنی، هر سال جمعیتی معادل جمعیت این شهرها را اضافه می کنیم. 

کانادا بدون شک به لطف مهاجران کشور قوی تر و بهتری است. با این حال، این بدان معنا نیست که ما باید کورکورانه درب هایمان را روی صدها هزار نفر در سال باز کنیم، آن هم وقتی توان حمایت از آنها را نداریم. 

مهاجرت به خودی خود برای یک کشور یا حتی برای مهاجران خوب نیست. کسب نتیجه مثبت برای هر دو طرف مستلزم برنامه ریزی دقیق و واقع بینی است که به نظر می رسد لیبرال ها هیچکدام را ندارند. 

سیستم درمانی ما در مقایسه با کشورهای همطراز، رتبه ضعیفی دارد و در حال بدتر شدن است. ما به سختی می توانیم از کودکان بیمار در شهرهای بزرگ مراقبت کنیم، چه برسد به مناطق روستایی. وضعیت مسکن بحرانی است. خانه کافی وجود ندارد و خانه های موجود هم بسیار گران هستند و به جز برای قشر ثروتمند، دور از دسترس می باشند. بسیاری از مهاجران نمی توانند در تخصص و رشته تحصیلی خود کار پیدا کنند. اما لیبرال ها استدلال می کنند برای تقویت اقتصاد و رفع کمبود نیروی کار به تازه واردان بیشتر نیاز داریم. 

در حالی که مهاجران بیشتر به معنای کسب دلارهای مالیاتی بیشتر است، نمی‌ توانیم بدون ارائه خدمات به آنها، مالیات بگیریم. آنها به پزشک، مسکن مقرون بصرفه، سیستم حمل و نقل عمومی، فضای سبز، مدرسه و مهد کودک و خانه های مراقبت طولانی مدت نیاز دارند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید