اخباراخبار کانادا

لیبرال های عصبانی می گویند پیر پولیور آنها را له کرده و مقصر  جاستین ترودو است! 

 

نمایندگان لیبرال مجلس این روزها حال و روز خوشی ندارند و قصد دارند در جلسه هفته آینده جناح لیبرال مجلس فدرال که در لندن – انتاریو برگزار می شود، نارضایتی شان را ابراز کنند.  

برخی نمایندگان لیبرال مجلس که خواستند نامشان فاش نشود، به تورنتو استار گفتند: احساس می کنیم در دفتر نخست وزیر شریک و همکار نداریم. اما عده ای دیگر از معرفی خود ابایی نداشتند. چه گمنام و چه آشکار، نمایندگان یک تغییر بزرگ را ضروری می دانند. 

تابستان 2023 برای لیبرال ها ناامیدکننده بود. برتری 20 امتیازی آنها در استان های آتلانتیک کانادا از دست رفت. طبق نظرسنجی ها تیم ترودو در پایین ترین سطح محبوبیت قرار دارد. آخرین نظرسنجی Abacus Data  نشان می دهد که سطح امتیازات مثبت پیر پویلیور، رهبر محافظه کاران، اکنون از امتیازات منفی اش بالاتر است. این یعنی، اگر همین امروز انتخابات فدرال برگزار شود، پویلیور دولت اکثریت را تشکیل خواهد داد. 

نمایندگانی که تابستان را با گفتگو با ساکنان حوزه های انتخاباتی شان سپری کردند، می گویند داستان ها منعکس کننده نتایج نظرسنجی است و مردم معتقدند دولت لیبرال به اندازه کافی به مسائل و مشکلات مورد نظر مردم، یعنی مسکن و هزینه زندگی اهمیت نمی دهد. 

برخی نمایندگان لیبرال مجلس، سقوط جایگاه لیبرال ها در نظرسنجی ها را به موفقیت پیام رسانی پویلیور نسبت می دهند زیرا رهبر محافظه کاران بطور خاص روی معیشت مردم تمرکز کرده است.

بسیاری از نمایندگان لیبرال مایلند دولت واضح تر در باره برنامه هایش، از جمله برنامه مراقبت از کودک و بیمه دندانپزشکی تبلیغ کند. برخی دیگر از حزب می خواهند موضع تهاجمی علیه پویلیور اتخاذ کند. 

یک احساس کلی وجود دارد که دولت خسته است و تمرکز نخست وزیر جای دیگری است. اکثرا می گویند دفتر نخست وزیر و شخص او هیچ برنامه ای برای مقابله با اوج گیری محافظه کاران ندارد. نمایندگان از نحوه برخورد ترودو با خود ناراضی اند و می گویند او اغلب در جلسات گروهی حق صحبت به دیگران نمی دهد و مدام حرف شان را قطع می کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید