اخباراخبار کانادا

لیبرال‌ های ترودو میلیون ‌ها دلار به تولید غذای حاوی جیرجیرک، اختصاص داده اند

به نقل از تورنتو سان، به نظر می رسد که دولت خواهان گنجاندن جیرجیرک در غذای روزانه ما می باشد، زیرا میلیون ها دلار برای اجرایی کردن این ایده هزینه کرده است. 

سال گذشته در رسانه ‌های اجتماعی صحبت‌ های زیادی پیرامون توسعه رژیم غذایی با منشاء حشرات در جهان مطرح شد. 

فدراسیون مالیات دهندگان کانادایی به بررسی برنامه های دولت فدرال در این زمینه پرداخته و می گوید دولت ترودو 9.27 میلیون دلار در اختیار چندین شرکت قرار داده تا به توسعه محصولات غذایی با منشاء حشرات کمک کند.

بیشترین بودجه، یعنی 8.5 میلیون دلار در اختیار  Aspire Food Group Ltd   قرار گرفته است. 

هدف این کمک مالی – که ممکن است بازپرداخت بشود یا نشود – حمایت از ساخت مرکزی در لندن، انتاریو برای پرورش جیرجیرک برای تولید غذای حیوانات خانگی، غذای انسانی و مصارف زیست پزشکی، ذکر شده است. 

جیرجیرک سرشار از پروتئین است و به گفته برخی از کارشناسان می تواند جزئی از رژیم غذایی ما باشد. 

طبق وب سایت شرکت Aspire، یک نفر از هر پنج آمریکایی جیرجیرک را امتحان کرده است. شرکت معتقد است که می توان بزرگسالان را به گنجاندن آن در رژیم غذایی متقاعد کرد. 

برخی از شرکت های دیگری که از دولت فدرال پول دریافت کرده اند، در حال حاضر نیز محصولات حاوی جیرجیرک را برای مصرف انسان تولید می کنند. برای مثال   NAAK، مستقر در مونترال، در حال حاضر پودر پروتئین جیرجیرک را تولید می کند. 

پروژه بعدی این شرکت ها توسعه طیف وسیعی از محصولات پخته شده با پودر جیرجیرک، از جمله استیک، سوسیس و فلافل می باشد. 

جیرجیرک مدت ‌هاست که برای مصرف انسانی در کانادا تایید شده است.  خوردن جیرجیرک می تواند برای بسیاری از ما منزجر کننده به نظر برسد. با این حال دولت بودجه تحقیقاتی بزرگی برای تولید محصولات غذایی با منشاء این حشره اختصاص داده است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید