اخباراخبار جهان

لغو محدودیت حمل100  میلی لیتر مایعات در حین پرواز در آینده نزدیک

به گزارش ایران جوان و به نقل از telegraph محدودیت 100 میلی لیتری حمل مایعات در فرودگاه ها به آخر خودش نزدیک می شود.

چند سال پیش با دوستانم سفری به فرانسه داشتم، یکی از دوستانم قبل از ترک شهر تصمیم گرفت با ته مانده پول های جیبش یک عطر فرانسوی بخرد و با خود به یادگار به خانه ببرد. 

اما او به لطف یک توطئه تروریستی خنثی شده در سال 2006، هرگز نتوانست این هدیه را به مقصد برساند. زیرا کارکنان امنیتی فرودگاه مارسی، این شیشه عطر را به دلیل ممنوعیت از او گرفته و نابود کردند. 

اما خبر خوب این است که به زودی مسافران پروازها می توانند به اندازه معقول مایعات شامل آب آشامیدنی، کرم ضد آفتاب و دئودورانت حمل کنند. اولین بار فرودگاه درم تیزولی این قانون را در بریتانیا لغو خواهد کرد.

داستان ممنوعیت حمل مایعات در حین پرواز به سال 2006 برمی گردد، یعنی زمانی که چند تروریست اسلام گرا قصد داشتند یک بمب مایع را در داخل یکی از پروازهای بریتانیا منفجر کنند. آنها قصد داشتند مواد منفجره مایع را که به شکل نوشابه بودند. و در چمدان های دستی خود قاچاق می کردند منفجر کنند؛ اتفاقی که اگر رخ می داد مرگبارترین حمله تروریستی بعد از 11 سپتامبر لقب می گرفت.

در ادامه گزارش telegraph آمده است که قرار است فن آوری جدید CT X-Ray به کمک مسافران بیاید. این فن آوری می تواند  مایعات درون چمدان ‌های دستی را اسکن کند؛ در این صورت پرسنل فرودگاه به جای تصاویر دو بعدی، تصاویر سه بعدی دقیق را از محتویات درون چمدان های مسافران مشاهده می کنند.

در این صورت مسافران می توانند حداکثر در هر سفر دو لیتر مایعات، ژل و مواد غذایی پوره شده در کیف دستی خود داشته باشند و دیگر نیازی نیست لپ تاپ و سایر وسایل الکترونیکی خود را در یک محفظه جداگانه قرار دهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید