اخباراخبار کانادا

لغو شهروندی یک وبلاگ نویس روسی توسط کانادا!

مقامات فدرال قصد دارند حق دریافت شهروندی یک فعال طرفدار دموکراسی را لغو کنند، زیرا یک دادگاه روسی او را به دلیل انتشار پست های وبلاگی در زمینه مخالفت با جنگ اوکراین، محکوم کرده است.

ماریا کلرتاشوا از سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا می خواهد که در تصمیم خود تجدیدنظر کند، چون می ترسد به زندان روسیه تبعید شود.

کلرتاشوا به دلیل سلطه اقتدارگرایی بر روسیه، این کشور را در سال 2019 ترک کرد و اکنون یک کارگر فنی در اتاوا است و یک گروه فعال مردم برای دموکراسی در روسیه را تاسیس کرده است.

خانواده کلرتاشوا 30 ساله در اواخر سال 2022 به او خبر دادند که توسط مقامات روسی به اتهام انتشار عمدی اطلاعات نادرست در مورد نیروهای روسی، مجرم اعلام شده است. این اتهامات مربوط به دو پست وبلاگی هستند که او در زمان زندگی در کانادا نوشته است.

کلرتاشوا در ماه می سال گذشته این خبر را به اطلاع سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا رساند و حتی اسناد ترجمه شده دادگاه را در سایت این سازمان بارگذاری کرد. با این وجود او چند روز بعد به مراسم اعطای شهروندی کانادا دعوت شد.

ماریا در 7 ژوئن 2023 به همراه همسرش وارد این مراسم شد. قبل از مراسم از آنها پرسیده شد که آیا تاکنون به اتهامات جنایی متهم شده اند.

هنگامی که او توضیح داد که چه اتفاقی افتاده است، یک مقام او را از این مراسم بیرون کشید و حق شهروندی تنها به همسرش اعطا شد.

ماه گذشته این سازمان نامه ای را برای او ارسال کرد که در آن اعلام شده بود محکومیت او در روسیه با یک جرم کد کیفری در کانادا در رابطه با ارائه اطلاعات دروغین مطابقت دارد.

اگر کانادا در تصمیم خود تجدیدنظر نکند، ماریا باید به روسیه برگردد و در آنجا 8 سال زندان در انتظار او است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید