اخباراخبار جهان

لغو شدن محکومیت مرد بی‌گناهی که 17 سال به زندان افتاده بود!

آقای مالکینسون 57 ساله بالاخره در پایان ماه گذشته پس از گذراندن 17 سال زندان به جرم تجاوز، بعد از اثبات بی گناهی اش، حکم بی گناهی خود را دریافت کرد.

او در ابتدا به هفت سال حبس محکوم شده بود، اما به دلیل امتناع از اعتراف به جرم، مدت زمان حبس او افزایش یافت.

اما آنچه باعث خاص شدن پرونده مالکینسون می شود، تنها اثبات بی گناهی اش بعد از این همه سال زندان نیست، زیرا متاسفانه او تنها نمونه ای از کسانی است که قربانی سیستم های حقوقی کشورهای مختلف جهان شده اند. بلکه پرونده او از این جهت خاص است که او قرار نیست خرج تمام این سال ها زندگی در زندان را با هزینه خود بپردازد.

مجلس اعیان در سال 2007 حکمی صادر کرد که به موجب آن افراد بی گناهی که به زندان می افتند، غرامت دریافت می کنند؛ که این غرامت بسته  به مدت زمان زندان فرد و جرم انتسابی به او، به یک میلیون پوند هم می رسد. با این وجود این افراد تاکنون مجبور بوده اند بخشی از این غرامت را به عنوان هزینه سکونت در زندان بپردازند.

وضعیت مالکینسون باعث شد که این قانون ناعادلانه، صدای بسیاری را درآورد. تا اینکه بالاخره الکس چالک وزیر دادگستری تائید کرد که این قانون لغو شده است.

این خبر خوب برای مالکینسون بدین معنی است که حداقل برای سال های عمر تباه شده خود، غرامت مناسبی دریافت می کند؛ بدون اینکه نگران از دست رفتن آن باشد!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید