اخباراخبار کانادا

لغو سخنرانی گروه اسلامی حامی احکام شرع در کانادا،پس از تروریستی اعلام شدن

یک روز پس از اینکه سازمان اسلامی حزب التحریر، در بریتانیا به عنوان یک گروه تروریستی اعلام شد، شعبه کانادایی این گروه کنفرانسی را که آخر هفته میزبان آن بود را لغو کرد. هدف این کنفرانس که قرار بود تحت نام Khalifah Conference 2024 در میسی ساگا برگزار شود،احیاء خلافت مسلمانان و تحمیل قوانین شرع بود.

گروه در پوسترها، وب سایت و ویدیوی تبلیغاتی، وجود یک کشور یهودی را رد کرده و خواستار بسیج جهان اسلام برای شکست اشغالگران بود.

وب سایت حزب التحریر کانادا از سال 2012 فعال بوده و گروه دارای کانال یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام و حساب X (هم اکنون حذف یا غیرفعال شده) است.

این کنفرانس قبل از لغو شدن نگرانی هایی را بابت اظهارات یهودستیزانه و جنگ طلبانه رهبران گروه از جمله لزوم ریشه کن کردن اسرائیل و حمایت از خشونت جهادی، ایجاد کرده بود.

چهار سخنران از جمله محمد ملکاوی، مزین عبدالعادم، بلال خان و مالک ابولقمان قرار بود در کنفرانس سخنرانی کنند. مقر حزب التحریر در اردن است. ملکاوی که او نیز در اردن زندگی می کند در سخنرانی ماه گذشته خود خطاب به مسلمانان گفت: شما حتی نیازی به جنگیدن برای فلسطین ندارید، زیرا هیچ کشور یهودی در آنجا وجود نخواهد داشت.

مزین عبدالعادم، در لندن انتاریو زندگی می کند و در شبکه های اجتماعی فعال است، حزب التحریر، که به معنای حزب آزادی است، در سال 1953 توسط یک روحانی انقلابی تأسیس شد. این حزب دموکراسی، مشارکت در حکومت با احزاب دیگر و روند انتخابات برای کسب قدرت را رد می کند و تنها راه سرنگونی حکومت را انقلاب می داند.

برگزارکنندگان کنفرانس به تماس های خبرنگاران نشنال پست پاسخ ندادند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید