اخباراخبار کانادا

لاف زنی سیاستمدار تورنتویی درباره اجاق های گازی! 

اگر طی چند هفته گذشته در شبکه های اجتماعی شاهد بالا  گرفتن بحث و جدل در مورد استفاده یا عدم استفاده از اجاق های گازی  به علت تاثیرات محیط زیستی آن بودید، تنها نیستید. اکنون یک سیاستمدار تورنتویی نیز به این روند پیوسته است. 

رومن بابر، نماینده سابق مجلس انتاریو از حوزه انتخابی یورک سنتر، با بحث و جدل بیگانه نیست. او در سال 2021 به دلیل موضع اش در قبال الزامات قرنطینه استانی، از جناح محافظه کار مجلس کنار گذاشته شد و تلاشی ناموفق در کسب مقام رهبری حزب محافظه کار فدرال داشت. جهت یادآوری اینکه او در جریان انتخابات روی پلت فرمی که شامل سرمایه گذاری سنگین در بخش نفت و گاز طبیعی بود، متمرکز شد. 

کمپین او پایان یافته است، اما بابر با توییت درباره اجاق گاز و اتومبیل جیپ V6 خود، همچنین حمایت از بیزنس هایی که هنوز از کیسه پلاستیکی یکبار مصرف استفاده می کنند، آوازه اش را به عنوان یک سیاستمدار دوستدار سوخت فسیلی تثبیت کرد. 

از زمانی که یکی از اعضای دموکرات کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی آمریکا به خبرگزاری بلومبرگ گفت که اجاق های گازی به دلیل خطرات سلامتی باید ممنوع شوند، سیاستمداران راستگرا انتقادات خود را ابراز کرده اند تا اینبار اجاق گاز بهانه اختلافات سیاسی باشد.

ناگفته نماند که لاف زدن درباره اجاق گاز و به عبارتی ضدیت با آن سیاست مشترک دموکرات های ایالات متحده و لیبرال های کانادا است. با این حال حتی با وجودی که کمیسیون اعلام کرد فعلا برنامه ای برای ممنوعیت اجاق های گازی ندارد و علیرغم اینکه کانادا نیز ظاهرا برنامه ای برای بررسی چنین ممنوعیت ندارد، اما گویا این تاکیدات به گوش راستگرایان کانادایی نرسیده است و شبکه های اجتماعی مملو از عکس های اجاق گاز، به عنوان یک وسیله پخت و پز ایده آل، شده است. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید