مقالاتمقالات پزشکی

قهوه خطر ابتلا به مشکلات قلبی و مرگ زوهنگام را کاهش می دهد 

 

گزارش مطالعاتی جدید نشان می دهد نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه، بخصوص نوع آسیاب شده و کافئین دار، می تواند شما را در برابر بیماری های قلبی و عروقی و مرگ زودهنگام محافظت کند.

پیتر کیستلر، سرپرست تحقیقات الکتروفیزیولوژی بالینی در موسسه قلب و دیابت بیکر وابسته به بیمارستان والتر- ملبورن، می گوید: نتایج نشان می دهد که مصرف قهوه آسیاب شده، فوری و بدون کافئین باید بخشی از یک سبک زندگی سالم در نظر گرفته شود. اما در حالی که کاهش قابل توجه ریسک ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب، نارسایی قلبی و سکته در هر سه نوع قهوه مشاهده شده، تنها قهوه آسیاب شده و فوری کافئین دار، خطر ضربان نامنظم یا آریتمی قلب را کاهش می دهد و قهوه بدون کافئین این ریسک را کاهش نمی دهد.

مطالعات قبلی همچنین نشان داده بود مقادیر متوسط ​​قهوه سیاه – بین 3 تا 5 فنجان در روز – خطر ابتلا به بیماری های قلبی و همچنین آلزایمر، پارکینسون، دیابت نوع 2، بیماری کبد و سرطان پروستات را کاهش می دهد.

شارلوت میلز، مدرس علوم تغذیه در دانشگاه ریدینگ – بریتانیا، گفت: این گزارش به مجموعه شواهدی افزوده می شود که مصرف متوسط قهوه را با محافظت از قلب مرتبط می کند.

میلز که در این مطالعه شرکت نداشت، افزود: با این حال این مطالعه، مانند بسیاری از تحقیقات قبلی، علت و معلولی مستقیم را اثبات نمی کند. برای مثال اینکه آیا قهوه باعث سلامتی می شود یا افراد ذاتا سالم تر قهوه مصرف می کنند؟ وی بر لزوم انجام آزمایشات بیشتر برای اثبات رابطه بین قهوه و سلامت قلب و عروق تاکید کرد.

در این مطالعه ترجیحات مصرف قهوه در حدود 450 هزار بزرگسال سالم – فاقد آریتمی یا سایر بیماری های قلبی – عروقی، شرکت داده شدند. آنها به چهار گروه تقسیم شدند: افرادی که قهوه آسیاب شده کافئین دار مصرف می کردند؛ افرادی که قهوه بدون کافئین را انتخاب کردند؛ افرادی که قهوه فوری کافئین دار را ترجیح می دادند و افرادی که اصلا قهوه نمی نوشیدند.

پس از ردگیری به مدت 12.5 سال، محققان سوابق پزشکی و مرگ و میر به دلیل آریتمی، بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی را بررسی کردند و پس از در نظر گرفتن سن، دیابت، قومیت، فشار خون، چاقی، جنسیت، استفاده از دخانیات و مصرف چای و الکل دریافتند که همه انواع قهوه به نوعی با کاهش مرگ و میر مرتبط هستند.

طبق  تحقیقات جدید، مصرف قهوه آسیاب شده خطر مرگ را تا 27 درصد؛ قهوه بدون کافئین تا 14 درصد و قهوه فوری کافئین دار تا 11 درصد کاهش می دهد.

اما ارتباط بین قهوه و کاهش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی چندان قوی نبود: نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه آسیاب شده در روز خطر را تا 20 درصد کاهش می دهد، در حالی که همین مقدار قهوه بدون کافئین خطر را تا 6 درصد و فوری تا 9 درصد کاهش می دهد.

در مورد تاثیر تاثیر قهوه بر ضربان قلب نامنظم، مشخص شد که مصرف چهار تا پنج فنجان قهوه آسیاب شده کافئین دار خطر ابتلا آریتمی را 17 درصد و مصرف دو تا سه فنجان قهوه فوری در روز احتمال آریتمی را تا 12 درصد کاهش می دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید