اخباراخبار کانادا

قربانی قاچاق انسان در 14 سالگی؛ کنشگر و مبارز فعلی

کانادا- گابریل ژیرو 14 ساله بود که در مرکز خرید Outaouais با مردی آشنا شد. این مرد طی 5 سال اعتمادش را جلب کرد و در 19 سالگی او را به شبکه قاچاق انسان فروخت تا وادار به تن فروشی شود. 

گابریل هم اکنون 27 ساله می گوید: رابطه من با آن مرد جنسی نبود… بنابراین زنگ خطری هم وجود نداشت. ابتدا پیشنهاد کرد در یک استریپ کلاب مشغول کار بشوم؛ وقتی گفتم مایل نیستم ادامه بدهم، مرا در زیرزمین زندانی کرد و به قیمت 15 هزار دلار به شبکه فحشا فروخت. مجبور بودم با تن فروشی در متل های کبک و انتاریو روزی هزار دلار پول بیاورم. وقتی فهمیدم قاچاقچیان می خواهند مرا به کلگری ببرند، فرار کردم. خودم را از پشت وانت پرت کردم و بدون اینکه به عقب نگاه کند، دویدم. 

ژیرو می گوید وقتی شکایت خود را مطرح کرد، ابتدا کسی او را باور نکرد و چهار سال طول کشید تا پرونده اش از طریق سیستم حقوقی بررسی شود. زمان رسیدگی به پرونده های قاچاق انسان بطور متوسط 373 روز و سایر جرائم خشونت آمیز 175 روز است. 

داستان او منعکس کننده گستردگی قاچاق انسان در منطقه اتاوا است. از هر ده مورد  قاچاق انسان در فاصله سال های 2010 تا 2020، یک مورد در اتاوا بوده که پس از تورنتو، در رده دوم قرار دارد. 

پلیس گاتینو-کبک می گوید تعداد اینگونه پرونده ها در دو سال گذشته دو برابر شده است. جولیا دریدیک، مدیر اجرایی مرکز کانادایی مبارزه با قاچاق انسان، گفت بیشتر تماس گیرندگان با این مرکز افرادی هستند که در انتاریو و در امتداد بزرگراه بین مونترال و ویندزور به کار گرفته می شوند. 

وندی جی، مدیر اجرایی پناهگاه جوانان می گوید مرکز او دارای چهار تخت است، در حالی بطور ثابت 5 تا 10 جوان در لیست انتظار بسر می برند.

.

وی افزود: متاسفانه در شش ماه گذشته یک کودک 12 ساله نیز به مرکز ارجاع داده شد. 

طبق گزارش وزارت امنیت عمومی، نیمی از قربانیان قاچاق انسان در کانادا، زنان بومی هستند در حالی که تنها چهار درصد جمعیت را تشکیل می دهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید