اخباراخبار جهان

قرار دادن وسایل پزشکی پلاستیکی تقلبی در افراد با درد مزمن

به گزارش ایران جوان به نقل از msn  یک شرکت تجهیزات پزشکی دستگاه های تقلبی را فروخته و این دستگاه ها در بدن بیماران مبتلا به درد مزمن کاشته شده اند.

وزارت دادگستری ادعا می کند که این دستگاه ها پلاستیکی بوده و عملا هیچ فایده ای ندارند. اما از طرفی این شرکت میلیون ‌ها دلار از محل فروش این دستگاه ‌های تقلبی به دست آورده و اکنون مدیر عامل آن لورا پریمن به کلاهبرداری متهم شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در اسناد دادگاهی که به تازگی منتشر شده است، مدیر عامل سابق شرکت استیم ویو مستقر در فلوریدا را متهم کرده که سال ها از محل فروش دستگاه های پزشکی تقلبی کسب درآمد کرده است.

به گفته دادستان های فدرال، شرکت استیم ویو این دستگاه ها را جایگزینی برای داروهای مخدر مدیریت درد معرفی کرده است. این دستگاه ها شامل سه جزء بود: یک آرایه الکترودی کاشته شده در بدن بیمار برای تحریک اعصاب او، یک باتری که در بیرون از بدن قرار می گیرد و یک گیرنده مسی 9 اینچی قابل کاشت در بدن که انرژی را بین باتری و دستگاه الکترود رد و بدل می کرد.

msn در ادامه آورده است:

شرکت استیم ویو این دستگاه ها را به قیمت 16 هزار دلار به پزشکانی که عمل کاشت آنها را انجام می دادند فروخته است.

طبق اسناد دادگاه، پزشکان اعلام کرده اند که در کاشت گیرنده 9 اینچی در بدن بسیاری از بیماران با مشکل مواجه شده اند.

به همین دلیل پریمن دستگاه های جایگزینی را به آنها پیشنهاد داده است که به راحتی قابل برش و کاشت در بدن بیماران بوده اند. اما به گفته وزارت دادگستری، این جایگزین فقط یک تکه پلاستیک بوده و عملا هیچ کاربردی نداشته است.

اسناد دادگاه ادعا می کنند که پریمن به کارمندان خود دستور داده است که این دستگاه های جعلی را تضمین کنند، با وجود اینکه می دانسته آنها بی فایده هستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید