اخباراخبار جهان

قحطی داروی سرماخوردگی بزرگسالان در داروخانه های کانادا 

کانادا- کمبود شدید داروهای سرماخوردگی و آنفولانزای بزرگسالان منجر به خالی شدن قفسه های ده ها داروخانه در سراسر کشور، از جمله تورنتو شده است. این در حالیست که کمبود شدید استامینوفن و ایبوبروفن نوزادان و کودکان در سراسر کشور هنوز برطرف نشده است. 

طبق نظرسنجی ماه دسامبر انجمن داروسازان کانادا، حدود 25 درصد از داروخانه ها فاقد داروهای سرماخوردگی و آنفولانزای بزرگسالان هستند. تنها 62 درصد از داروسازان شرکت ‌کننده در نظرسنجی گفتند که مقدار محدودی دارو در اختیار دارند. 

داروسازان می گویند این کمبود نتیجه تقاضای بی سابقه، با توجه به ادامه پاندمی و همچنین شیوع گسترده  ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) و آنفولانزا است. همچنین خرید مازاد برنیاز و ذخیره سازی داروها توسط خانواده ها نیز وضعیت را بدتر کرده است. 

جوئل واکر، از مقامات انجمن داروسازان کانادا، کمبود را یک زنگ بیدارباش خواند و اقدام جامع تر برای جلوگیری از کمبودهای آتی را ضروری دانست. او گفت دولت فدرال باید اقدامات خاصی را برای تقویت تولید داخلی یا همکاری با تولید کنندگان خارجی انجام بدهد. 

دفتر ژان ایو دوکلوس، وزیر بهداشت فدرال، در بیانیه ‌ای به Canadian Press اعلام کرد: دولت از کمبود داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا بزرگسالان آگاه است و از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد. وزارت بهداشت کانادا در حال حاضر در حال مذاکره با تولید کنندگان داخلی و خارج از کشور است. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید