اخباراخبار کانادا

قاچاق 210 کیلوگرم کوکائین از دومینیکن به تورنتو با هواپیما

براساس گزارش ها این هواپیما که به صورت چارتر از شرکت هواپیمایی Pivot Airlines به قیمتی حدود 100 هزار دلار توسط یک شرکت اجاره شده بود، قرار بود 210 کیلوگرم کوکائین به ارزش حدودی 25 میلیون دلار را از جمهوری دومینیکن به تورنتو قاچاق کند. همین امر باعث شده این شرکت هواپیمایی دچار بحرانی بی سابقه شود.

خدمه این پرواز، کالای قاچاق پنهان شده در این هواپیمای چارتر را کشف و گزارش کردند، آنها بلافاصله در فرودگاه دومینیکن به همراه هفت مسافر آلبرتایی پرواز، دستگیر و زندانی شدند.

شرکتی که هواپیما را اجاره کرده بود خود را Trust Capital معرفی کرد و حدود 24 ساعت پس از این حادثه، برای مدت کوتاهی با هواپیمایی Pivot Airlines ارتباط برقرار کرد. معاون ادمونسون مدیرعامل این شرکت هواپیمایی می گوید، بعد از این تماس کوتاه دیگر هیچ پاسخی از جانب شرکت Trust Capital دریافت نکرده است.

به نظر می رسد شرکت Trust Capital  کاملا ساختگی است و وجود خارجی ندارد، زیرا با وجود اینکه ادعا می‌کند در یکی از ساختمان‌ های اداری مرکز شهر تورنتو قرار دارد، اما هیچ سابقه‌ای مبنی بر مستاجر بودن این شرکت در این منطقه وجود ندارد. از طرفی این شرکت در لیست شرکت های فدرال و استانی ثبت نشده است. ایمیل و شماره تلفن شخص تماس گیرنده که خود را جان استرودویک و نماینده شرکت Trust Capital معرفی کرده است مربوط به خارج از کشور است.

خدمه و مسافران این پرواز اکنون پس از 7 ماه تحمل زندان در دومینیکن به کانادا بازگشته ‌اند؛ این در حالی است که هنوز ابهاماتی در مورد این اتفاق وجود دارد که هیچ پاسخی تاکنون برای آنها پیدا نشده است، به عنوان مثال چه کسی قرار بود این محموله را در کانادا تحویل بگیرد؟ و چه کسی واقعا این پرواز را اجاره کرده بود؟

به همین دلیل هنوز هم تحقیقات در این زمینه با وجود محدودیت سرنخ ها ادامه داد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید