اخباراخبار کانادا

قانون مالیات بر اتومبیل های لوکس کانادا از سپتامبر اجرایی می شود

کانادا- درپی تصویب لایحه بودجه دولت فدرال در ماه جولای، باب گفتگوها در مورد مالیات قریب الوقوع بر اتومبیل های لوکس باز شده است. دولت فدرال برای فروش یا واردات برخی اتومبیل ها و هواپیماهای بالای 100 هزار دلار و برخی قایق های بالای 250 هزار دلاری، مالیات و عوارض تعیین می کند. 

با اجرایی شدن قانون مالیات بر اتومبیل های لوکس از سپتامبر 2022، این مالیات در هنگام نهایی شدن قرارداد فروش قابل پرداخت می باشد و مبلغ آن معادل 10 درصد قیمت خرید اتومبیل؛ یا 20 درصد مابه التفاوت قیمت خرید و سقف 100 هزار دلاری تعیین شده از سوی دولت، خواهد بود. نکته مهم اینکه این قانون شامل قراردادهای فروش منعقد شده بعد از 1 ژانویه 2022 نیز خواهد بود. 

فرض کنید اتومبیل پورشه به قیمت 140 هزار دلار خریده اید. مالیات جدید بر آن می تواند 14 هزار دلار (10 درصد قیمت خرید) یا 8 هزار دلار (معادل 20 درصد از 40 هزار دلار مابه التفاوت) باشد. 

همچنین مالکین اتومبیل های لوکس، مشمول مالیات مضاعف بابت تجهیزات اضافی نصب شده روی اتومبیل شان، از جمله سیستم صوتی، استارتر از راه دور و غیره خواهند بود. در این صورت قیمت این تجهیزات به قیمت خرید افزوده شده و مالیات بر اساس آن محاسبه می شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید