اخباراخبار کانادا

قانون جدید فدرال پرسنل خدمات بهداشتی را از خرید خانه در کبک منع می کند!

لوری کاربونارا در اوایل سال 2022 از فرانسه به کبک نقل مکان کرد و قصد داشت در بخش خدمات بهداشتی کار کند، خانه بخرد و زندگی جدید خود را در کانادا آغاز کند.

اما قانون جدید مسکن فدرال، مانع از تحقق آرزوهای او می شود.

او در این باره با ناراحتی گفت: «آنها به نیروی کار ما نیاز دارند. ما برای کار پذیرفته شده ایم، اما اجازه نداریم اموالی از خود داشته باشیم».

براساس این قانون جدید که از اول ژانویه اجرایی می شود، افراد غیرمقیم تا سال 2025 از خرید خانه در کانادا محروم می شوند.

البته این قانون استثناهایی دارد که عبارتند از: شهروندان کانادایی و مقیم دائم، برخی از دانشجویان بین المللی، پناهندگان، دیپلمات ها و کارگران موقت که سه سال از چهار سال گذشته مالیات خود را در کانادا ثبت کرده اند.

اما کاربورانا با ویزای کار موقت به کانادا آمده است. او می گوید: «ما امیدوار بودیم که بتوانیم برای مدت طولانی در اینجا بمانیم، اما این قانون ممکن است مهاجرت ما را به خطر بیندازد».

شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC) در بیانیه ای اعلام کرد استثناهایی که دولت فدرال ارائه کرده، معقول است.

لئونارد کاتلینگ سخنگوی CMHC گفت: «کمبود عرضه مسکن، باعث شده یافتن مکانی مقرون به صرفه برای زندگی برای بسیاری از کانادایی ‌ها بسیار سخت شود. از طرفی سرمایه ‌گذاری خارجی در بازار مسکن، این مشکل را تشدید کرده است.

هدف از این ممنوعیت موقت این است که بازار مسکن کانادا در اختیار کانادایی های مستحق قرار بگیرد، نه خارجی هایی که بسیاری اوقات به دنبال سوداگری در این بازار هستند».

اما برندون اوگموندسون اقتصاددان ارشد انجمن املاک و مستغلات بریتیش کلمبیا با دیده تردید به این تصمیم می نگرد و می ‌گوید: «من فکر می‌کنم این یک سیاست سیاسی است، تا یک سیاست اقتصادی.

بسیاری از مردم طی چند سال گذشته متقاعد شده‌ اند که سرمایه‌ گذاران خارجی باعث بالا رفتن قیمت خانه ها شده اند. این در حالی است که عواملی مانند نرخ بهره پایین و عرضه محدود مسکن، مقصر اصلی

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید