مقالاتمقالات اجتماعی

قاضی دستور سقط جنین دختر 11 ساله را صادر کرد!

 

بر اساس اسناد دادگاهی که به تازگی از بریتانیا منتشر شده است، یک دختر 10 ساله ظاهرا توسط یک پسر 14 ساله که به صورت آنلاین با او آشنا شده بود، باردار شده است. اکنون این دختر 11 ساله است و می خواهد نوزادش را نگه دارد، اما قاضی تشخیص داد که سقط جنین به نفع اوست.

بنا بر گزارش ها این دختر که هویت او نامشخص است پس از سوء استفاده از او در ماه می 2023 باردار شد، اما گویا می خواهد که نوزادش را نگه دارد. با این وجود آربوتنات قاضی دادگاه عالی لندن اعلام کرد که بارداری به سلامت او آسیب می رساند؛ از طرف دیگر خانواده این دختر می ترسند که او دوباره باردار شود. 

گفته می شود که این دختر بارها توسط نوجوانان بزرگتر از خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

بر اساس اسناد دادگاه، این دختر ناشناس که در دادگاه با نام AZ شناخته می شود، در ماه می توسط یک پسر 14 ساله مورد تجاوز جنسی قرار گرفت که گویا در یک بازی آنلاین با او آشنا شده بود. در ضمن بر اساس اسناد دادگاه، پسر 14 ساله دیگری در ماه ژوئن به او تجاوز کرده است. بر اساس گزارش ها، AZ در زمان برگزاری جلسه دادگاه، هفته چهاردهم بارداری خود را می گذراند.

بر اساس گزارش ها، این دختر در زمان حمله ادعایی با خانواده خود زندگی می کرد، اما ظاهرا خانواده اش در مورد مراقبت از او نگرانند و می ترسند دوباره این اتفاق برای دخترشان تکرار شود.

تعیین اینکه آیا AZ باید حاملگی خود را خاتمه دهد یا خیر، به دادگاه بستگی داشت.

گویا یک متخصص بهداشت روان با AZ صحبت کرده است. بر اساس اسناد دادگاه، مشاور ادعا کرده که AZ  شایستگی مادری ندارد و بسیار آرمان‌ گرا و غیرواقعی به نظر می رسد.

مادرش گفته است که بارداری باعث شده دخترش احساس خاصی داشته باشد. ظاهرا خانواده او علاوه بر نگرانی ‌های مربوط به سلامت روانی و بلوغ، با توجه به سن بسیار کم دختر خود، از عوارض جسمی بارداری نیز می ترسند.

از طرف دیگر اطلاعات بسیار کمی در مورد بارداری در کودکان کم سن و سال وجود دارد.

گویا فقط نتایج مطالعات در مورد دختران حداقل 14 ساله وجود دارد. به همین دلیل دادگاه اطلاعات لازم در مورد تاثیرات بارداری در این سن و سال بر فرد را در اختیار ندارد. 

قاضی گفت: «ما فقط توانستیم به این نتیجه برسیم که این خطرات حداقل برای کودکی به سن و سال  AZ بسیار بالاتر و احتمالا بیشتر است. توصیفات پزشک از این خطرات فیزیکی، واضح و قانع کننده است. همان طور که مشخص است، بارداری خطرات قابل توجهی برای AZ است. شواهد مربوط به تاثیر آناتومی بدن AZ مرا به ویژه تحت تاثیر قرار داد. به این فکر می کنم در حالی که بسیاری از زنان بالغ با درد زایمان دست و پنجه نرم می کنند، یک کودک یازده ساله در این حالت چه دردی را باید تحمل کند».

قاضی در توضیح تصمیم خود گفت: «یکی از مهم ترین دلایل در این میان، وضعیت تحصیل AZ است. گزارش شده که او از فوریه 2023 در کلاس درس حضور نداشته است».

قاضی آربوتنات در یک مصاحبه گفت: «او فاقد رشد فکری و ظرفیت لازم برای پردازش پیچیدگی تصمیماتی بود که باید گرفته می شد. به همین دلیل قضاوت در این زمینه بسیار سخت بود. یک عامل مهم در تصمیم گیری AZ این بود که اگر این کودک به دنیا بیاید، دیگر AZ نمی تواند به مدرسه برگردد».

با وجود اینکه قاضی دستور سقط جنین را صادر کرده، اما مادر دختر گفته که نگران باردار شدن مجدد دخترش است. با این وجود دادگاه هیچ دستوری در مورد جلوگیری از بارداری این دختر صادر نکرده است.

قاضی در پایان گفت: «والدین به دلایلی نمی توانند در مورد جلوگیری از بارداری فرزندشان تصمیم گیری کنند. هر چند خانواده او هنوز در مورد احتمال حاملگی مجدد او نگران هستند، اما هیچ درخواستی برای اعلام این که AZ  برخلاف میل خود تحت عمل جلوگیری از بارداری قرار بگیرد، وجود ندارد. تنها امیدواریم که AZ در این زمینه بیشتر مراقب خود باشد».

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید