مقالاتمقالات اجتماعی

فواید روغن تامانو برای پوست و مو

روغن تامانو (TAMANU OIL) که با روش پرس سرد از دانه های تامانو (بومی جنگل های استوایی آفریقا و جزایر پلینزی) گرفته می شود، خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ترمیم کننده پوست را دارد. به همین دلیل با لقب طلای سبز نیز شناخته می شود.
غلظت روغن تامانو بسیار بالاست و برای پوست های خشک و معمولی مناسب است و در صورت استفاده روی پوست های چرب باعث ایجاد جوش و آکنه خواهد شد. این روغن سرشار از امگا 3 و 6 و اسید استئاریک است که می تواند به ترمیم سریع بافت پوست و اسکارهای پوستی کمک کند. استفاده از این روغن به مدت 2 هفته روی بافت زخمی، توصیه شده است.
برای تهیه ماسک مغذی و تسکین دهنده روغن تامانو کافیست 15 میلی گرم روغن تامانو را با 15 میلی گرم روغن گل همیشه بهار، 5 قطره اسانس کندر و 3 قطره اسانس هلیکوز مخلوط کنید و برای تسکین زخم ، ترک خوردگی ، اگزما و روزاسه روی پوست بکشید.
استفاده از روغن تامانو باعث می شود پوستی جوان و شفاف داشته باشید. آبرسانی عمقی این روغن به پوست به شکلی موثر اسکارهای ناشی از کشیدگی و ترک های پوستی را کاهش می دهد و باعث می شود کمتر نمایان باشند.

درمان آفتاب سوختگی و جای نیش حشرات: روغن تامانو قرمزی پوست افتاب سوخته را کاهش داده و باعث درمان سریع تر آفتاب سوختگی می شود. خاصیت ضد التهابی روغن تامانو برای کاهش التهاب ناشی از نیش حشرات هم مفید است.

خواص روغن تامانو برای مو: روغن تامانو با خاص ضد التهابی که دارد می تواند به درمان زخم های موجود در سر و شوره سر کمک کند، ریزش مو را متوقف کرده و موهایی صاف و درخشان به شما بدهد.
روغن تامانو خواص ضد قارچی داشته و به سلامت و بهبود پوست سر و فولیکول های مو کمک می کند.
استفاده از روغن تامانو روی موها و پوست سر باعث می شود موهایی سالم تر و ضخیم تر داشته باشید و از سویی دیگر باعث تحریک رشد موهای جدید می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید